Pozvání na Kolotoč

Psal mi včera Martin Sklenář, fajn chlap, náš pravidelný účastník Kobylek a také jejich sponzor, že pořádají jarní orientační vyjížďku na kolech v kraji blízkém Kobylek, konkrétně zamíří k pramenům Rakovnického potoka a Javornice. Není to závod, ale opravdu spíš poznávací výlet, nebudou tam ani měřit čas, tak proč nevzít rodinu a nevyrazit?
Myslím, že jako předvoj Kobylkám je to ideální volba, protože se pojede podle map připravených organizátory! A počasí má být taky super, tak jeďte zatočit na Kolotoč! Jel bych hned, kdybych už neměl program.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Vildovo Ďábličák

Události se v životě většinou řetězí, jedna navazuje na druhou, akce vyvolává reakci. Jedním z takových případů je účast Vildy na Kanadském nočním dobrodružství loni na podzim. Vilda jakožto velký fanda běhání poprvé okusil orientační běh. Tehdejší akce s nočním přívlastkem se mu tolik líbila, že vyjádřil přání si zase něco takového zaběhnout. A tak jsem si tehdy řekl, že by mohl dostat běžecký orienťák k narozeninám. Pak jsem si ale taky říkal, že bych si ho s ním rád zaběhl …
To bylo začátkem října a mohlo by se zdát, že zůstane u „hospodskejch keců“ a nic z toho nebude. Ale to by nesmělo být mé švagrové Kristiny, která si tenhle minipříběh se zájmem vyposlechla a navázala tím, že už dlouho vlastně chce nějaký menší orienťák uspořádat. To byla pro mě voda na mlejn a za pár dní jsme měli od Klubu orientačního běhu Tretra Praha výbornou mapu Ďáblického háje. Tuto proto, že Vilda běhá čtyřikrát do týdne právě tam, kromě toho, že přímo v Ďáblicích bydlí. Pak už stačilo udělat miniweb a předat pár informací Kristině a v únoru mohl Vilda dostat svůj dárek. Vilda pak rozeslal pozvánku svým přátelům a nechal si od nich určit geniální termín závodu na dnešek.
Krátce před čtrnáctou hodinou jsme se začali scházet ve startovní hospodě a před třetí už startovaly první dvojice z celkových deseti. Přes výhodný systém bonusů za děti jsme oba naše malé sportovce nechali u babičky a vyrazili poznávat krásy Dáblického háje s Káťou sami. A byla to fakt nádhera! Kristina, se svou asistentkou Janou, nás protáhla spoustou krásných míst jarem překypujícího lesa, kromě klasických kontrol přidala i zábavné kvízy, ztracenou kontrolu a poklad! Cílů hledání bylo na hodinu tak akorát … teda tolik, že jsme se s Káťou shodli, že se do Ďábličáku musíme ještě někdy vrátit na výlet, aby byl čas si všechno pořádně vychutnat. Přeci jen jsme trošku podlehli závodní atmosféře, většinu času jsme běželi a kochali se jen málo. :)
Ale třeba se se nevrátíme jen na procházku. Podle hodnocení ostatních účastníků se zdá, že by možná byl zájem i o další ročníky. Uvidíme. Každopádně Kristina se jako organizátor více než osvědčila, tak bych se jí neobával říct zase. Děkujeme za krásné sportovní odpoledne!


Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

MUDr. Štrosmajer taky na trati

Jakkoliv je stavba trati Pavlova doména, vydal jsem se dneska taky do povodí Střely. Pavel kvůli technické závadě na kole nemohl a tak jsem byl moc rád, když se ke mně přidal Karel, jeden z loňských Kobylek naslepo, co se letos nestihl zaregistrovat.
Po včerejších bouřkách jsem čekal, že se „utopíme v bahně“, ale nic takového se nekonalo. Povodí Střely nám dneska ukázalo svoji nejhezčí tvář. Příroda byla díky studenému konci zimy ještě hodně syrová, ale začíná se už zelenat a objevují se první květy. Vody v řece bylo hodně, brodění bylo tím pádem loterijní, a je škoda, že jsme jej absolvovali pouze jednou. A to v místě, kde je v létě most, ale v ostatních obdobích je mimo řeku, aby nezachytával plovoucí binec v době povodní. Bude 9. června už léto nebo bude most mimo řeku? Uvidíme … ale možná bude příjemné se smočit. I dneska to bylo super, protože slunce pěkně topilo, až jsem se letos poprvé trošku spálil. A srnky, spousta srnek … možná jsme jich viděli desítky!
Projeli jsme celkem 13 kontrol z celkových 27 připravených od Pavla. Tři kontroly navrhnu Pavlovi přesunout, jsou v nejednoznačných místech, na pár místech doplníme nebo opravíme mapu. Podklady od SHOCARTu nejsou okolo Střely moc kvalitní, cesty tam vznikají a zanikají asi velmi divoce. A tak se určitě připravte na to, že kolem Střely, kolem té proklaté „zelené“ to bude prostě náročný na mapování. A taky na fyzičku. Pavel kontroly rozmístil tak, že kdo tam pojede, vejškový metry nastoupá pořádný. Jako my dneska na 68 kilometrech 1496 metrů! Ještě včera jsem si myslel, že je mapový prostor malý a rozmístění kontrol umožní sebrat hodně dvojicím všechno. Po dnešku si myslím, že to nedá nikdo. Což znamená, že to dají tak dvě dvojice. :)

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Medaile pro vítěze letošního ročníku

Mám tu čest vás informovat, že dorazily medaile pro tento ročník. Věřím, že boj o ně bude opravdu urputný. Až se na ně podíváte za pár let, určitě si vzpomenete na krev, pot a slzy,  díky nimž je ti vyvolení z vás získali :-)

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Zpráva z FN Lochotín Plzeň

Dnes jsem se vydal směr Mladotice k průzkumu bojem trasy nového ročníku Kobylek. Musím říct, že to bylo opravdu výživné. Počasí sice vypadalo dobře, to ale nesmíte vyjet do místních lesů, kde se zima drží vždy déle.
Užil jsem si za to ale nádherné výhledy na probouzející se jarní přírodu. Tolik krásy lze těžko popsat slovy, proto přikládám pár fotek, zkuste se na chvilku zastavit a užít si to.
Zhruba po třech hodinách jsem poprvé zakufroval, bohužel u Střely a většina z vás ví, že to se krutě nevyplácí. Bláto a velké stoupání mi dalo pořádně zabrat, ale jak se říká, stálo to za to.
Na vás všechny čeká daleko lepší terén a věřím že si to také užijete.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář