Téma a partner pro 7. ročník

Začíná být naší dobrou tradicí, že přípravy dalšího ročníku Kobylek začínáme ještě ten rok, co byly Kobylky předchozí. Ani letos tomu nebylo jinak a již během listopadu jsme oprášili spolupráci s několika sponzory, připravili stránky, naplánovali první organizační schůzi a !novinka! oslovili potenciálního partnera pro náš, již 7. ročník.

Ve středu 6. prosince jsme se poprvé sešli a kromě organizátorů jsme tentokrát přizvali i zástupce osloveného partnera. Jak už k mnohým z Vás prosáklo již během kobylkopárty po závodě, tématem příští ročník je slavný český seriál Nemocnice na kraji města. Ani ve středu nebylo potřeba moc vína a nápady, jak toto téma navlíct na Kobylky, jak ovlivnit ztracené kontroly nebo večerní soutěže z nás padaly takovým tempem, že jsme je ani nestihli zapisovat.

Jak se opakovaně a velmi silně ukazuje, téma je to velmi silné, nevyčerpatelné. Na druhou stranu pro nás „nezdravotníky“ natolik neznámé, že jsme se rozhodli sehnat na jeho kvalitní vykrytí odborného partnera. A kde jinde to zkusit než tam, kde jsou nejlepší a kde se i jedna série seriálu točila – v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Díky Miborovi a Kamilovi jsme se tam dostali až ke Katce Křenkové, která v ÚVN vede Tým pro podporu zdraví, který se stará o zaměstnance co se týče sportovních, oddechových a stmelujících aktivit. Tým je pod garancí náměstkyně ředitele pro nelékařské zdravotnické profese a řízení kvality zdravotní péče Lenky Gutové a díky oběma zmíněným dámám se podařilo od Ústřední vojenské nemocnice domluvit oficiální podporu pro 7. ročník našeho závodu.
Katka Křenková osobně přišla ve středu mezi nás a podle všeho se zdá, že dokázala poměrně slušně vykrýt (a sama i výrazně obohatit) vodopád nápadů, jak téma sedmého ročníku reálně naplnit. Strašně se na tu spolupráci těšíme, je to pro nás zavazující a zároveň velmi energeticky bohatý impuls pro to, aby Kobylky 2018 byly pro všechny účastníky opět nezapomenutelným zážitkem. A kdo ví, třeba se do zábavy podaří dostat i nějakou edukaci v oblasti zdravovědy! Děkujeme za přislíbenou podporu!

Ústřední vojenská nemocnice

Tým pro podporu zdraví

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Rozjezděte se s námi na Kobylky 2018!

Včera jsem si ve tři odpoledne říkal, že je asi fakt už podzim. Tma mi lezla do kanceláře proudem a já v ní ani neměl kolo, protože se mi ráno do toho slizkýho hnusu nechtělo. Nejvyšší čas začít myslet na léto …

A pokud to máte stejně, můžete se už teď, aspoň v myšlenkách, vypravit za teplem, navíc s Kobylkami. Pokračujte ve čtení, máme pro Vás pozvánku na parádní cyklistickou dovolenou do Chorvatska! V našich hlavách kobylkových se totiž zrodila nedávno myšlenka jet na naši osvědčenou a veleoblíbenou kololodní dovolenou ve složení lidí, se kterými by nám bylo dobře nejen v sedle, ale i v konobě nebo i na lodi. Co je vlastně ta kololoď? Představte si partu pohodových lidí, tj. NÁS ;), kola na horní palubě, každý den jiný kousek světa aniž byste se museli jedinkrát balit a stěhovat ze své kajuty, přívětivý lodní salon na denní i večerní zábavu, senzační jídla připravovaná z místních surovin chorvatským kuchařem (spousta zeleniny, masa, ryb, místního vína a pálenek), krásnou jarní přírodu, ostrůvky a pevninu, kde jste jediný turista široko daleko. Jaro většinou není tolik o koupání a opalování, na kolo bývá ale zpravidla velmi příjemně a vše kvete a voní.. Loď vás obvykle ráno vysadí na břeh a po podrobné rozpravě a s přesnou mapou se vydáte na místo na jiném místě ostrova, kde loď zakotví a připraví zase vše pro vaši duši, bříško a otlačený zadek…

Zamluvili jsme celou loď a detaily naší plavby jsou:

Termín: 4.-13.5.2018
CK: Geotour
Loď: Silva s maximální kapacitou 26 osob
Trasa: západní – směr směr Primošten – Zadar (viz rozpis)
Průvodce: Kateřina Vejvodová (na Kobylkách i jinde startuje v týmu Kačomyš)
Cena: cca 13 500,- Kč/ os (včetně dopravy busem, map, průvodce, ubytování na lodi a zesílené polopenze). Cena bude ještě potvrzena koncem listopadu, ale víc by to být nemělo.

Pozvali jsme samozřejmě naše kamarády, k 7. listopadu se jich nalodilo 15 a tedy máme ještě 11 volných míst. A hádejte, co s nimi chceme udělat? Nabízíme je tímto našim Kobylkám, protože víme, že je mezi nimi dostatek takových, které by podobná akce bavila a perfektně by na naši loď zapadli. Pokud by se podařilo zaplnit celou loď, máme kromě možnosti plně definovat večerku :), také možnost ovlivnit rozpis plavby. A to by stálo za to, ne? Pokud jen trochu můžete, pojeďte si s námi užít tuhle nevšední dovolenou, prohřát tělo po dlouhé zimě a potrénovat na Kobylky 2018. Děti a alkohol mladší než 10 let na loď nebereme. Bereme i jednotlivce, však se už docela známe, takže na lodi nikdo nebude sám, pokud nebude vyloženě chtít! :) Kdo furt neví, o čem je řeč, ať se podívá na tyto stránky.

Prosím vážné zájemce, ať se nahlásí Katce do 26.11. (ale raději obratem, čím dřív, tím líp pro vás) na email katka@brunova.cz. Katka dokáže zprostředkovat i osobní zkušenost, byla na kololodi dvakrát. Můžete se zapsat i mezi náhradníky, pokud se necítíte stoprocentně rozhodnuti.

Rubriky: Aktuality | 1 komentář

Potštejnský volební speciál

Letošní podzim je bohatý na běžecké orienťáky, které tak rád pro své dobré kamarády stavím. Snad jsou i oni rádi, ale podle toho, že do toho nakonec vždycky jdou, kočár – nekočár, děti – neděti, forma – neforma, bych tipnul, že jo. :)
Víkend 20.-22. říjen byl ve znamení tradiční podzimní akce, která už vlastně ani není narozeninová. Prostě najdeme místo v naší krásné zemi, kde je k dispozici mapa pro orientační běh, kde se v našem trošku bobtnajícím počtu lidí (letos 32 dospělých a 23 dětí) můžeme ubytovat a kde můžeme společně posedět a pak už je to sranda. Teda to hledání je trošku peklo, protože Google tuhle kombinaci neumí, ale dá se to … Letos jsem po asi třech večerech našel nádherné východočeské městečko Potštejn v podhůří Orlických hor. Městečko, kde je to všude kousek, kde mají svůj pivovar Clock, zámek a hned dva hrady! A taky dostatečné ubytovací kapacity, samozřejmě.
V pátek jsme společně s rodinou při nádherném počasí položili do terénu 10 kontrol a zakreslili je na mapu, kterou nám zdarma poskytl OOB Vamberk. Jestlipak si přijedou pro startovné zdarma na Kobylky 2018? No a v sobotu krátce po čtvrté jsem začal na trať posílat celkem 15 týmů, tolik jich nikdy nebylo! Je pravda, že třeba Světla běžela hned 2x, ale protože jde hlavně o zábavu, bylo jí to dovoleno. :) A aby té zábavy nebylo málo a soutěž byla zajímavější, uděloval jsem sadu předstartovních bonusů. Za děti v týmu, za start do tmy nebo za běh v doktorském vybavení. A aby došlo ke spojení orienťáku s aktuálním děním, po doběhu měli možnost všichni rozšířit svoje bodové zisky v kvízu politických znalostí. Nevěřil bych, jak obtížné bude hádání jmen a příjmení představitelů našich politických stran a musím říct, že mě některé odpovědi hodně pobavily. :) Taky jsem trošku nedomyslel systém na výpočet udělovaných politických bodů, uznávám, že byl překombinovaný a příliš nahrával dobrým běžcům. Ale co, tak to holt bylo, příště to zase bude uhozený jinak. :) Mrzelo mě, že se díky tomu kvízu a následnému počítání odsunulo vyhlášení cen až do pozdních večerních hodin a tak o něj přišly děti. Snad mně to odpustí, snad jim „pod pultem“ a trošku neceremoniálně předané diplomy a mandarinky moc nevadily. Na dětské diskotéce to aspoň vypadalo, že se nezlobí.
Těším se na další podobnou akci, která bude už nejspíše zimní … ale uvidíme, orienťácká sada je už zase kompletní (děti v Potštejně nám uloupily kleštičky! :)), slimák, kterýho jsem si přivez na lampiónu domů, je už zase v přírodě a klíště, který se mnou dneska bylo na výletě v Brně, je vykroucený. Takže se zdá, že jsme už zase připravený.:)

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Premiéra s gumicukem ve Strágu

Polovina října a nádherné počasí … to musí být den, kdy se jede GoGo Race!
A to znamená, že už včera vezeme děti k babičce a dneska ráno nespíme sobotně déle, ale vstáváme jako přes týden. A to i přes to, že to do Nového Strašecí máme jen půl hodiny cesty. Brzký příjezd se ale vyplatí, dřívější registrace znamená i dřívější start. A taky je víc času na ranní grog a předstartovní pivo. To si dáváme ve vybrané společnosti Outdoor Outsiderů 134 a Kačomyši, taktéž tradičních účastníků místního klání. To vše samozřejmě po vřelém uvítání od Luboše a Davida, borců, co závod pořádají tak nadšeně a zároveň uvolněně, že to líp nejde.
Ráno uteklo jako splašený a před půl jedenáctou se vydáváme na trať, tradičně za tým s názvem Ztracené Kobylky v městečku (Katka se mnou). Naším hlavním cílem bylo nenabrat žádné penalizační body, což se nám na GoGo mnohokrát nepodařilo. Začali jsme sbírat kontroly na sever od Strašecího a první dvě (23 a 16) jsme našli jako po másle. Ale jak to bývá, první vyhrání z kapsy vyhání a když jsme se měli ladně protáhnout kolem Lodenického rybníka ke kontrole 21, udělal jsem chybu jako blázen. Chtěl jsem naši cestu nasměrovat na lepší cestu (z čárkované na plnou), ale nebyla to cesta, ale vrstevnice. Vystoupali jsme si doprostřed pole, pozdravili jsme se s početným stádem srnek a srnců a pokorně se vrátili zpátky. Zároveň jsme si prodělali krátkou krizi dvojice, protože Káťa chtěla jet po asfaltu a já jí slíbil, že to po té cestě bude v pohodě. A pak to prodloužím … Nebylo divu, že Káťa si v jednom členitějším úseku „ustlala“ a moji zkratku si tak oblíbila definitivně. :)
Naštěstí šlo o jediný provar dne a kontroly 20 a 4 jsme sebrali bez zaváhání. Jenomže plácání se po travnatých a polních cestách Káti vzalo dost sil a tak jsme v Hradečnu zkusili z ruksaku vytáhnout pomoc. Gumicuk. Ještě nikdy jsme to nezkusili a tak se nám do toho moc nechtělo. Ale jak se za chvíli ukázalo, stoupání a roviny moje zapřažení docela urychlilo. I díky tomu jsme jednoduše sezobli kontrolu 22. Ke kontrole 3 jsme pak jeli zase rozpojeni, ale pak až do cíle jsme (až na větší klesání) jeli díky gumicuku jen pár centimetrů od sebe. Zvýšené tempo nám dalo odvahu zajet „nad plán“ ke kontrolám 6 a 9 a pak už jsme přes 10 a 15 valili do cíle. Zapřažení a vyšší tempo nám bralo síly oběma a protože je Nové Strašecí na kopci, byl konec výživnej. Ale dorazili jsme v limitu a s posbíranými čtrnácti body jsme byli opravdu spokojený! Ale to nejlepší teprve přišlo! Tradiční pohoštění! To totiž není občerstvení! :) Napečený buchty a bábovky, banány, párky a vynikající dýňová polévka! Letos jsme díky krásnému a teplému počasí vydrželi až do vyhlášení výsledků a tak jsme si sobotu ve Strágu opravdu nádherně užili. Děkujeme ještě jednou organizátorům za jejich již devátý ročník a slibujeme, že za rok, když to půjde, zase dorazíme!

Rubriky: Aktuality | 2 komentáře

Kanadské noční dobrodružství

Víkendový pobyt s mými bezva kolegy z CZ.NICu v České Kanadě, konkrétně v osadě Blato a Penzionu Lada, byl ve znamení outdoorových aktivit. A protože jsme bydleli blízko tamního areálu pevných kontrol Osika a byla tak k dispozici i podrobná mapa pro orientační běh, nemělo smysl pochybovat o tom, že bych nepostavil menší orientační bojovku. :) Bára prostě umí najít to správné místo na ubytování!
V sobotu odpoledne jsme se vrátili z výletu do Maříže a Slavonic trošku dříve a já pak hned vyrazil do okolí plného lesů, luk s kravkami, rybníků a také na pražce úzkokolejky, která místní nádherný kraj zajímavě doplňuje. Mapa s umístěnými patnácti kontrolami seděla parádně a tak jediné, co jsem musel udělat, bylo roznést na určená místa lampióny s kleštičkami. Je to trošku škoda, že nejsou kontroly kompletní, ale zase jsem se na všechna krásná místa musel osobně podívat. Do závodu jsem vybral 10 kontrol a protože byly rozmístěny na rozsáhlejším území než dávám obvykle, limit pro závod jsem nastavil na 90 minut. Věděl jsem, že do závodu nenastoupí tolik dvojic, abych je mohl dělit dle kategorií a tak jsem se pokusil dvojice s „handicapem“ vybavit bonusy. Zuzka měla slíbený bonus, pokud s ní bude startovat Adam, což se nakonec ukázala jako dobře motivační, ale i trošku kontroverzní, protože po podobném zvýhodnění volal i Jára. Ale ten jezdí pravidelně do práce na kole, tedy sportuje a tak jsem těm tlakům odolal. Co na tom, že do práce na kole jezdí jednou za rok. :) Pak jsem bonusem vybavil týmy s dětmi a také se ženou, za což jsem zase sklidil kritiku, že by to Evropská unie neviděla ráda. :) Co naplat, není možné vyhovět všem. Aby byl závod zajímavější, další bonusy se daly získat za posbírané jedlé houby a nebo za kaštany. Také start „do tmy“ znamenal body navíc, konkrétně 30, což bylo málo. Hledat všechny kontroly ve tmě bylo opravdu o dost náročnější. Ale asi taky zábavnější. :)
Každopádně na trať nakonec vyrazily 4 smíšené dvojice, 1 rodina a jedna trojice. Do penalizačního pásma se výrazně zařízla jen trojice Noční střelci (Věrka, Radek a Michal) a znamenalo to pro ně šesté místo. I přes nejhezčí přinesenou houbu, praváka a pokus o přiznání bonusu za nalezení „mrtvolky dítěte“, který nebyl úspěšný. Před nimi skončil s přehledem rodinný tým Akční potenciál (Lucka, Vlasta, Česťa a Sváťa), stačilo jim k tomu najít dvě kontroly, machrovina! :) Na čtvrtou příčku to dotáhl tým Mimino spí (Katka, Alix), který se jako mnozí další nejvíc vytrápil při hledání kontroly číslo 8. Najít ji ve tmě bylo fakt těžké, skoro jsem ji nenašel ani já ve dne. :) Třetí skončili Ukvapenci (Zuzka, Jára), což potvrzuje moje předchozí slova o tom, že Jára patří mezi sportovce. A co neměli v nohách a hlavě, dohnali houbama, přinesli jich totiž nejvíc – za 50 bodů! :) Největším šokem bylo ale druhé místo Tatránků (Zuzka, Adam) a znamená to, že příště už za Adama žádný bonus nebude! Jako jediní si troufli zkrátit cestu přes vypuštěný rybník a byla to zřejmě dobrá strategie. A kdo vyhrál? Barbaři (Bára, Vilda) byli neuvěřitelní, zvládli totiž oběhnout všechny kontroly! To jsem fakt od nikoho nečekal a udělalo mi to obrovskou radost. Pro samý běh ale nepřinesli žádnou jedlou houbu, jen trs prašivek, takže i tato dvojice má do příště co vylepšovat! :)
Jsem nadšený, že ten závod všichni podstoupili a podle diskusí do pozdních nočních hodin bych i řekl, že si to i užili. :) Těším se, až zase příště něco pro kolegy nebo kamarády postavím. Těší se oni taky? Asi mi to neřeknou, ale já příště zase něco vymyslím! :D

Rubriky: Aktuality | 2 komentáře