Dostali jsme pozvání na jeden MTBO závod, který se koná v září. S radostí ho otiskujeme.

„Hic sunt leones“ (zde jsou lvi) psávali staří kartografové do bílých míst na mapách černého kontinentu v dobách prvních expedic lorda Livingstona či našeho krajana Emila Holuba. Podobně bílé místo na mapě SHOCart Ligy, českého seriálu orientačního MTB, leží na jižním Valašsku, kopcovitém kraji trnek, ovčího sýra a bodrých bikerů. Organizátoři Litovel ORIENT EXPRESS Adventure 2012 se rozhodli toto krásné místo zmapovat a zaplnit.
Po úspěšném loňském vstupu na naši scénu orientačních MTB závodů v podobě Mistrovství ČR v MTBO se letos ORIENT EXPRESS profiluje jako dvoudenní veřejný orientační závod dvojic ve stylu Bike Adventure – trasu a strategii si stanovuje každá dvojice individuálně. V časovém limitu je potřeba podle turistické mapy objet co nejvíce bodovaných kontrol, o pořadí rozhoduje počet získaných bodů po dvou etapách.
Centrum závodu bude v areálu rekreačního střediska Ploština nedaleko stejnojmenné vísky, za druhé světové války vypálené nacisty. Na závodníky čeká svérázná oblast, sahající od Slušovic po Valašské Klobouky, od východu na západ protnutá hřebenem Vizovických vrchů s nejvyšším vrcholem Klášťov, 753 m n.m. Hustou síť lesních cest a pěšin korunuje luxusní hřebenovka s mnoha singletrackovými úseky, pohodové ježdění zvlněnou krajinou lesíků, luk a trnkových sadů střídají prudké výjezdy a technické sjezdy hustými smíšenými lesy.
Litovel ORIENT EXPRESS Adventure 2012 vyráží na trať 8. – 9. září 2012, je součástí seriálu MTBO závodů SHOCart Liga a podrobné informace získáte na www.bike-orientexpress.cz.
ORIENT EXPRESS Adventure 2012

„Hic sunt leones et trnky“ aneb valašské orientační dobrodružství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..