Zde si můžete projít zhodnocení 9. ročníku našimi účastníky:

Jak byste akci hodnotili jako celek?Jaký je důvod pro Vaše hodnocení?
Jak byste akci hodnotili jako celek?Jaký je důvod pro Vaše hodnocení?
Skvělá
SkvěláJsem rada v luftu, a kdyz je u toho kolo a priroda, tak je to relax. No, pri zavode nastupuje i adrenalin, ale nas tym nejede do bezvedomi :-)
Skvělá
Skvělá
Skvěláperfektní organizace a parta, prostě skoro vše super
SkvěláPerfektně vše propracované do nejmenšího detailu.
SkvěláJako vždycky nádhera, především proto že jste to nevzdali!!! ale pilovat se dá pořád a hlavně neusínat na vavřínech ;-)
SkvěláBylo to skvele, jako kazdy rok.
Skvělá
SkvěláKrasny vikend,pocasi,pohoda a k tomu pekna projizdka a luxusni odmeny
SkvěláUrčitě vás to baví a výsledek tomu i odpovídá.
DobráVýborná parta organizátorů, spousta dobré práce, jen několik podnětů na zlepšení
SkvěláPochválit pořadatele a popřát jim, aby jim to vydrželo ještě hodně dlouho, opravdu dobrá práce
SkvěláJako vždy úplně nejvíc nejlepšejší akce
SkvěláSkvělá atmosféra díky organizátorům, pěkný kus republiky, výborný nápad s legendou - Návštěvníci, organizačně nikde nedrhlo.
SkvěláMoc se nám líbila celá akce, hlavně ale pohodová atmosféra. A taky to, že se nám povedlo najít na naše poměry hodně kontrol, neztratit se, nepohádat se, nezmoknout a dojet včas ;)
SkvěláNejlepsi MTBO akce! Diky moc a vytrvejte! Radi az z Brna dojedeme, jen kdyz trosku muzeme :)
Skvělá
Skvělá
Skvělá
Skvělámoc takovýchto akcí není. Pro organizátory je to velká řehole. Máte můj velký obdiv a uznání. Skvěle zorganizované a hlavně, se během této akce ,,vyblbne" každý. Je to prostě pro všechny!
SkvěláPočasí, trať, shromaždiště, úbory Návštěvníků, nálada
SkvěláZavod je dlohodobe vynikaji, jednak vyborne sedi mapa, ale ta organizace kolem! Bavi me kazdorocne tema a vase hravost a pozornost detailum. Super!
SkvěláHezké kontroly, dobrá organizace, super večírek.
SkvěláOrganizace a místo
Skvělá
Skvělá
SkvěláI kdyby padaly trakaře a nevím co ještě, na Kobylky prostě musíme přijet. Nejlepší MTBO akce za celý rok!!!
SkvěláPro nás, 2+2, skvělý relax. Partnerka s dcerou se projedou v přírodě, já se synem si dáme do těla a je u toho spousta legrace po celý víkend...
Skvělá
SkvěláOrganizace, lidé, příroda...)
Skvělá
Skvělá
Skvělá
SkvěláUžili jsme si to
DobráKrásné prostředí, dobrá mapa. Jen škoda, že bonusové kvízové otázky byly hlavně o náhodě, jestli vůbec potkáme někoho, kdo nám je dá.
SkvěláSuper akce v super prostředí se super lidmi závodníci kteří s vámi v pohodě při závodě pokecají a dokonce i pomůžou
SkvěláNa Kobylky jsme jeli poprvé a moc jsme si závod užili - z pozice amatérského PL týmu, který zvládl objet cca 5 kontrol a připadal si, že lépe už to snad dát vůbec nešlo :-) V kempu se nám líbilo, okolí bylo krásné, kopce, ke kterým jsme dojeli, celkem shovívavé.
Skvělá
SkvěláMoc jsem si to užil, nic mi nechybělo
SkvěláCau chlapi a dámy Tak za prvé.. Krasna akce ale velky vedro Za druhé.. Krasna trasa ale ty body Za třetí super řízek ale ta okurka kyselá Za čtvrté super zazemi ale daleko hajzly od mista kde jsem posel Za páté ty kecy co píšu jsou jen kecya teď vážně 😂 Jak jinak než nádhera umocnena sníclem který ani doma nedostanu a za kralovickou letku maximální spokojenost 👍👍. Joo ale podle pozorování dojizdejicich lidi bych měl namet pro zlepšení příštího ročníku vytycil bych lépe cíl pac to mnozí hledali. Joo a ještě jedna věc opravdu jste měli pravdu zaplaceno jsme neměli jen jsm si to myslel 🤣🤣 mám toho prostě moc 😂😂 za vše děkuji L. Roub.
SkvěláSkvěle zorganizovane. Byla jsem poprvé a vše bylo jasné, vše klaplo, skvělá atmosfera, všichni velmi milí. Byla jsem nadšená a těším se na příště
Skvěláakce jako celek
SkvěláDokonala organizace, evidentni nadseni poradatele, zadna prehnana buzerace a objednane pocasi
Měla své mouchy
DobráCelkové hodnocení vzniklo zprůměrováním, do všeho z prvních 3 variant spadlo něco. Průser byl jenom náš výkon jako celek :-)
Skvělá
SkvěláMoc se nám to líbilo a užili jsme si to. a za to chceme poděkovat.
SkvěláTak bylo to fajn, vysoká laťka z minula a i tak udžen vysoký standard.
Skvělábyli jsme zde poprve a nadchla nas atmosfera a skvele zazemi akce, vyborna organizace startu, dojezdu i cele akce; moznost zapujceni mapniku 👍
Skvělá
Měla své mouchyTombola avizovaná na 11h byla v půl jedné.
SkvěláSkvělá organizace jako vždy, zajímavě rozmístěné kontroly a super, že jste to letos na jaře nevzdali a neodpískali to.
Skvělámůže být motivací pro organizátory do dalších let
Skvělá
SkvěláVšechno supeer.
SkvěláHrozně jsem si akci užila, naprosto mě uchvátily tematicke prvky- kostýmy, rekvizity, oka na trase..

Co bylo na letošních Kobylkách fakt dobré?Potěší nás, pokud doplníte komentářem předchozí odpověď.
Co bylo na letošních Kobylkách fakt dobré?Potěší nás, pokud doplníte komentářem předchozí odpověď.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, Občerstvení, Téma akce
Téma akceMuj oblibeny serial z detstvi se zhmotnil :-)
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akce, JinéJe to prostě srdeční záležitost :)
Termín, Region, Organizace, Téma akce
Region, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akce
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, ObčerstveníOkolí Plasů a Mladotic je krásný kraj.
Rozmístění kontrol, Večerní programČím dál obtížnější strategie - super! Pivovárek bomba 8-) Kapela výborná!
Region, Centrum závodu, Organizace, ObčerstveníMy jsme byli se vsim naprosto spokojeni.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Téma akce
Region, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Téma akceVe srovnání se závody obdobného typu rozhodně dobře sedící mapa včetně kontrol. Bohužel jedná se o mapu 1:50000, takže buď by měla být kontrola někde na cestě (osobně preferuji toto) a nebo by měl být popis takový, aby ji šlo jednoduše najít (letos bylo cca půlka popisů strom, což v lese moc neřekne). Úplně nemusím Ztracené kontroly ani náhodně potkávané kobylkokomisaře. Je mi jasné, že drtivé většině se to asi líbí, takže to určitě nezměním, ale letos i díky tomu, že kontroly nebyly moc bodované (jen pár za 50-80 bodů), tento fakt (náhoda) možná dost míchal pořadím i vepředu. Ke zmiňované kontrole 51 - i když jsme ji tam hledali docela dlouho a byl k ní obtížný přístup, vadilo mi na ní jen to, že je "schovaná" někde v lese. Kdyby tam byl popis 20m východně od cesty, tak by asi šla najít lépe (nebo byla u cesty - konkrétně tam by ji asi nikdo nevzal). Vzhledem k tomu, že Kobylky jsou nejvíce navštěvovaná akce tohoto druhu, svědčí to o tom, že to děláte dobře.
Termín, Region, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, ObčerstveníPěkná akce, krásný prostor, perfektní organizace jako vždy.
Termín, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Téma akceVím, jaká je práce s organizací takhle velké akce, takže bych jen chválil. A rozmístění kontrol 60, 42, 50, 35, 26 a hlavně 51, to byl opravdu mistrovský kousek a hlavně se tam dalo na malém prostoru a v neskutečně složitém terénu a stoupání a klesání nastřádat hodně bodů. Téma akce bylo excelentní.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akce Nadšení pořadatelů pro téma a vůbec pro celou akci. Mapa byla v pohodě (je nám jedno, kde je sever :-D). Možnost vege jídla. Děkujeme, že jste se nevzdali naděje v časech koronamrchy a závod připravili. Ať přesunete závod na kterékoliv místo v ČR, my přijedeme zas a znova. S vámi všemi nás to moc baví. Díky, že jste a díky za to, co pro nás děláte :-)
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akceVečerní program jsme nebyli, za rok si upravíme a budeme. Sponzorské zázemí naprosto ojedinělé, to před vámi smekám a sponzory také!
Termín, Organizace, Téma akce
Termín, Rozmístění kontrol, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akceKdyz by se podarilo presunout nekdy akci bliz k Morave, budeme radi :)
Organizace, Ceny, Večerní program, Téma akce
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Večerní program, Téma akce
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, ObčerstveníLíbí se mi, že se organizátoři drží tématu závodu včetně doplňků ( CML ) a převleků. Vím, že s tím je dost práce.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, Občerstvení, Téma akce, Jinéskvělá lokalita, paní správcová z RS má vše pod kontrolou :) 200% servis. Už se těšíme na příští rok.
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení
Termín, Region, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, Téma akceZiva hudba venku byla vyrazne lepsi nez uvnitr - skvele!
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Večerní program
Region, Centrum závodu, OrganizacePerfektní organizaci a pozitivní ladění fakt oceňuji! Muselo to být náročné. Výběr RS Mladotice byl trefa do černého :-)
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, ObčerstveníJeli jsme asi 9. ročník, ale přišlo mi, že letos bylo konečně složitější vymyslet strategii :-) Pozitivní je, že každá kontrola má jinou hodnotu, čímž se snižuje šance na remízové stavy.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace
Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Téma akceMoc se mi líbí spojení sportu a zábavy. Téma akce, přemýšlení o ztracených kontrolách a chytání komisařů na trati je prostě bomba!!!
Termín, Region, Rozmístění kontrol, OrganizaceObdivuji, že jste dokázali vše připravit v době totální paniky podporované vládou a oficiálními médii. Je to naprosto úžasné a mám velikou radost, že se akce uskutečnila. Příroda je tam kouzelná a organizace z pohledu z venku klape neuvěřitelně. Technika je jen technika, ale lidi jste skvělí...
Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace
Region, Organizace, Večerní program, Téma akce
OrganizaceŘízek byl proti guláši příjemné vylepšení
Rozmístění kontrol, Večerní programVím že mnozí nebudou souhlasit, ale to že organizátoři zajistili sem tam bahýnko, mne spíše nadchlo, než nakrklo. Jen by ještě mohli zajistit vzduch.. Hlavně ke konci než spustila ta bouřka.
Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace
Rozmístění kontrol, Organizace, Ceny, Občerstvení, Téma akceVynikající káva :-)
Region, Organizace, Téma akceKrásné příroda, dobrá mapa, dostatečné zázemí.
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Večerní program, Občerstvení
Region, Centrum závodu, Téma akceVítáme existenci kategorie pro ještě nejezdící děti. Kemp má bezvadné zázemí, snad byli připraveni na 200+ aut.
Rozmístění kontrol, Téma akce
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení, Téma akceVšechno špičkové; moc díky za nahrazení guláše něčím jiným. Řízky byly lepší. S bramborem by bývaly byly ještě lepší, ale to už si moc vymýšlím...
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, Občerstvení, Téma akce, Jiné
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, ObčerstveníUdivilo mě, jak nízké je startovne při tom, kolik času a úsilí jste tomu museli věnovat
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Večerní program, Občerstvení, Téma akceNezucastnil jsem se celeho programu, ale z toho co jsem videl nepochybuji ze dokonale bylo vse
Termín, Region, Centrum závodu, OrganizaceOblast konani zavodu se mi moc líbila. Nemusel jsme splhat do vysokých kopcu, po ceste byli restaurace pro doplnení vody. Centrum zavodu bylo take dobré, dostatek vody, sprchy, hadice na mytí kol..
Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Ceny, Občerstvení, JinéNekonečné nadšení pořadatelů. Snaha se někam posouvat - i když ne všechno vyjde, tak to má smysl. Rozmístění kontrol z toho pohledu, že volba optimálního postupu byla snad nejsložitější ze všech ročníků - nejen, že nešlo objet všechno, ale pro většinu dvojic (=všichni kromě Kamila s Danem :-) to bylo o vybírání kontrol, ne škrtání několika málo. A z jednoho pohledu pomohlo i umístění části kontrol za Berounkou, i když z druhého zas o výsledku rozhodovalo její brodění. Myslel jsem, že z Mladotic už se nedá objevit moc nového, ale podařilo se to ve výrazně větším rozsahu, než jsem čekal. Snaha o aktualizaci mapy - je vidět, že jste si s tím dali práci, přestože výsledek nemůže být nikdy dokonalý a oproti některým jiným pořadatelům máte nevýhodu, že neděláte orientační sporty desítky let. Snaha apelovat na dodržování pravidla nerozdělování dvojice. Parádní ceny, speciálně letos, kdy se jinak hodně škrtalo, si zaslouží sponzoři velké poděkování. Zázemí Mladotic, které ani korona nijak nezhoršila, čert vem došlou točenou limonádu a řízek místo vhodnějšího jídla, jinde by nebylo třeba nic. Pro nás navíc Mladotice s příjemným překvapením, že to tam děti bez nás snášely výborně. A tenhle dotazník ;-)
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Organizace, Večerní program, Občerstvení, Téma akcedíky za sqěle prožitý víkend :-).... Moc rádi se za rok zase zúčastníme :-)
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, OrganizaceByli jsme poprvé a bylo to super, bohužel jsme museli domů
Termín, Region, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení, Téma akce
Termín, Organizace, Občerstvení
Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení
Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení
Region, Organizaceskvěle zvládnutá organizace
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Centrum závodu, Organizace, Občerstvení
Termín, Region, Rozmístění kontrol, Organizace, Ceny, Téma akceLetos to konečně fakt nešlo objet, velký palec hore.
Termín, Rozmístění kontrol, Organizace, Občerstvení, Téma akce

Co se Vám na letošních Kobylkách nelíbilo?Budeme rádi, pokud doplníte komentářem předchozí odpověď.
Co se Vám na letošních Kobylkách nelíbilo?Budeme rádi, pokud doplníte komentářem předchozí odpověď.
ObčerstveníMozna misto rizku bych volila radeji gulas s chlebem, ale to je jenom malickost. My jsme vzdycky spokojeni se vsim :-) Zdravi Kure a la Bazant
JinéKobylkopárty mívá většinou větší spád - možná i díky soutěžím, ale určitě to bylo ovlivněné koronavirem a obecnou opatrností ... živá kapela NvN hrála moc pěkně, jen ne úplně k tanci, spíš k poslechu ... tančit se dalo jen vyjímečně a tak výzvy k zaplnění parketu moc nefungovaly. Tím ale neříkám, že DJ byl lepší, to ani náhodou !
Rozmístění kontrolPro příště bych doporučoval kontroly neschovávat nebo dát k ní lepší popis, mi jako pořadatelé přeci chceme, aby ty kontroly účastníci našli a ne aby odjížděli bez cvaklé kontroly, i když na místě kontroly byli, kontroly by se měly dávat na jednoznačné místo a ne do lesa na strom
Večerní programJsme kobylky plaché....večerní tiché posezení a lamentování nad mapou s ostatními kobylkami na téma co kdyby.... a tak by se nám líbilo více.
JinéJeště dvě věci: - nepootočená mřížka mapy - rozdělení dvojice 120 (Radyněbike.cz = stříbro v MM!!!) na postupu Pivovárek-16... v cíli mi to nebyli schopni vysvětlit a zatloukali, tak tady to máte i s ostudou! navíc nechápu, v čem si pomohli, ale to je fuk - viděli jsme jednoho jezdce široko daleko a od kontroly už jeli oba...
Občerstvení, JinéPodkováň... To se fakt nedá. A v bufetu maj mít plzeň už v pátek a v sobotu sud venku jako v Úštěku - ta fronta byla jak za totáče. Řízek po závodě = špatnej vtip. Kostýmy nedotažený - Kačence to slušelo víc jak Dádě tehdy (a to je co říct), ale pod tím hábitem to chtělo mokrý bílý triko a nebo nic ;-)
Večerní program
Nenormalni clovek/kontrola 43/,ale za to nemuzete,nekteri lide jsou fakt ....
Rozmístění kontrol, JinéRozmístění kontrol myslím nenabízelo tolik variant, přesto to bylo velmi zajímavé. V J části bohužel "nabádalo" k překonávání řeky v nebezpečných místech. Naopak místa kde údajně lze Berounku bez problémů překonat, a která by se k postupu nabízela (jez v Čivicích) by bylo bývalo myslím vhodné na mapě vyznačit. Umístění některých kontrol bylo "zbytečně nešťastné" a popisy bohužel vůbec nepomáhaly. Většinu už velmi pěkně a podrobně popsal ve svém komentáři Martin, přidám jen nám "nešťastnou" 51. Podle záznamu se zdá, že jsme dojeli přímo k ní po široké, nicméně v mapě bohužel nezakreslené cestě (v okolí jiných kontrol byly cesty většinou dokreslené velmi pečlivě). Nenašli jsme ji, ani nic co by u cesty odpovídalo popisu a tedy šlo vyfotit. Prý byla cca 20m od cesty někde v lese? Pokud ano - proč? a když, tak proč na popis nepřipsat těch "20m východně/západně od cesty", když už (v takovém místě?) nešlo dát kontrolu přímo na cestu nebo ke křižovatce. A jak píše Martin, takových "na štěstí a náhodu jestli Vám padne do oka" kontrol bylo bohužel více. Škoda.
JinéUdělejte už konečně kategorii +120 let. Kdo se má s těmi mladými pořád honit a bedna je čím dál víc v nedohlednu. Tahle připomínka je za VELBUD TEAM 1.
Živá kapela byl dobrý nápad, ale tahle kapela nás úplně nenadchla, přestože jsme rockoví fandové
Nepotkali jsme komisaře, škoda, těšila jsem se na otázky.
JinéVůbec se nám nelíbila kontrola 51 a její okolí :-D
Centrum závoduCentrum spis z hlediska stravovani ... rizek po zavode nic moc a bezlepkovy neexistuje :( Fronta na pivo taktez dloouuhhaaa...
Rozmístění kontrol, Občerstvení
Že nebyla mapa orientovaná na sever jsem zjistil až po závodě
Rozmístění kontrolhodně jsem se vyšťavil na 13 a 15 kontrole. Les kolem byl zdevastován lesní těžbou. Kontrola č. 15, byla ,,normálně" dostupná jen od spoda od modré, cesty které k ní vedou na mapě zvrchu jsou zdevastované těžbou. Tak že od harvestorů vyjeté nové cesty a hlavně všude na cestách hodně větví. Také velmi strmé kopce. Jel jsem v kategorii PL s vozíkem za kolem + dvojčata, tak že nálož 40 kg navíc :). Pro tříhodinový limit jsem volil kontroly, které byli blízko. Umístění 13 a zvláště 15 bylo zklamáním. Byl jsem nucen cca 3-4 km kolo i s vozíkem tlačit, z důvodu nebezpečnosti sjezdů, těžkých výjezdů a hlavně klacků na cestě u kterých horozilo zapíchnutí do vozíku.
JinéMapa resp. mřížka nebyla orientovaná na sever, čehož jsem si všiml až v cíli. Přijde mi to lehce nestandardní.
ObčerstveníVegan varianta by byla super - napr. fazolovy gulas.
ObčerstveníJe to asi jen detail, ale ten Podkováň nebyl úplně OK, všichni jsme postupně přecházeli na teplou Plzeň, víno a panáky. Naopak káva jako vždy luxusní...
Večerní programKapela se snažila, ale zpívali falešně
Večerní program- Kapela - Podkováň
Jiné1) sever na mapě byl rovnoběžný s rastrem nebo byl rovnoběžný se šipkou v levém horním rohu? Pokud se šipkou, tak bych očekával otočení rastru 2) kvalita tisku mapy - po dešti se část kreby odloučila na mapník a nebylo vidět, kde jsou kontroly a kudy k nim jet.
Večerní programNeřekla bych přímo nelíbilo, ale téměř jsem neznala repertoár živé kapely. Sice neholduji rocku, ale některé fláky znám, a ty bohužel nehráli.
Že neměl nikdo zapnutou kameru, když jsem se pár metrů za 50 zřítil do velké louže plné kalné vody a bahna a vylezl úplně černý...
Region, Rozmístění kontrol, Organizace, Večerní program, Občerstvení
JinéMapy. Jako každý rok. Ale letos si myslím, že nás špatná čitelnost map stála opravdu hodně (43). Jenže , taky jako každý rok, mapu má každý stejnou.
JinéZtracená kontrola v nejbližší hospodě je nesmysl. Ale jiná hospoda asi nebyla kvůli epidemii k disposici....
Večerní programživá kapela byla fajn, ale skladba písní nás občas neoslovila
JinéKontroly, až na č. 51, byly umístěny dobře, kdo to kolem 51 znal, ten tam asi nejel, určitě ne za bouřky. Stálo nás to spoustu času, který ani za 51 bodů nestál.
JinéOsobně se mi nelíbila reprodukovaná hudba, která bez přestávky duněla na místě, kde se vše odehrávalo; žánr nemusel rozhodně všem sednout, hlavně ale jsme na sebe při konverzaci u jídla venku museli v podstatě křičet. Řízek asi není úplně ideální pozávodní jídlo, ale odpovídal charakteru zázemí (to myslím v dobrém!) Bylo mi smutno z lidí, kteří ani po opakovaném upozornění paní provozní nebyli schopni si na tu chvilku kolem jídla nandat roušku - myslet si o vládním nařízení mohou co chtějí, ale k paní to bylo přinejmenším neuctivé.
JinéTo teplo 😉
Nepříjemný byl jen incident s problémovým panem na stanovišti 43. Ale s tomu těžko předcházet. Blbec zůstane blbcem.
Rozmístění kontrol, Občerstvení, Téma akceVíce by mě potěšil výběr jídla v cíli. Bohužel těžký řízek v tomto vedru a po výkonu nepovažuji za vhodnou volbu. Start a cíl v levem rohu mapy nedava prilis moznost volby postupu ale za to dava temer 100% jistotu pozdnihi prijezdu. Ocekal jsem vetsi zapojeni do tematu zavodu.
Rozmístění kontrol, JinéUmístění části kontrol na náhodu blbě viditelně mimo cesty a k tomu popis, který nepomůže ničemu. Rozhoduje štěstí a to, kolik dalších hledajících lidí tam potkáte. Konkrétně: 16 - popis smrk (=10 metrů od cesty ve smrkovém lese). 34 - strom (v lese a v místě, kde mapa nebyla sice úplně špatná, ale ideální taky ne - OB mapa viz https://mapy.orientacnisporty.cz/mapa/vozehak-zapad-2013). O 51 mluvili všichni, se kterými jsem se po závodě bavil, tam jsem naštěstí nebyl. Popis "křoví" u 50 na složitém místě taky moc nepomohl, ale tam bylo tolik chyb jezdce, že to místo neumím objektivně posoudit :-) Dobrý popis by pomohli i u 43, kterou ukradli - okamžitě bych věděl, že ji ukradli, ale popis bříza v místě, kde je ve vzdálenosti 100 metrů tak 20 bříz, tě vede k prohledávání dalších nesmyslných míst. Ještě ke 43 - nestavět kontroly těsně k hájovnám, když je jasné, že tam lidi budou jezdit jinudy než po cestách zakreslených v mapě, tu spojku od severní cesty to chtělo dokreslit, takhle si myslím že lidi přebíhali i přes pole. A z hlediska plánování je taky blbé, když spojení ke kontrole po cestách je o 15 minut delší, než při překonání kousku bílého prostoru na mapě. Pár nesedících míst na mapě: tvary cest u k.15, nepřesnosti u k. 31 (která asi nebyla úplně dobře, ale tam to ničemu nevadilo). Na postupu 19-34 za Kožlanami kresba mapy naznačující, že statek jde projet - bez nazoomování na počítači nemá závodník šanci poznat, co tím kreslič myslel (řešení = ukončit cestu od jihu už u hliněného srázku, pak už by byl vjezd ke statku chybou závodníka). Ty poslední místa píšu jen z důvodu, že vždy chcete slyšet konstruktivní kritiku, něco takového vždycky uteče. Sever na mapě: pokud na orienťácké mapě není sever nahoře, mělo by se na to výrazně upozornit (pokyny, v případě Kobylek asi na rozpravě). CML na mapě je hezký, ale na pravděpodobně optimální postup mezi 34 a 30 bych ho nedával, ale bylo to jedno, stejně jsme 30 museli škrtnout dřív, než jsem začal ten postup řešit :-) Plavání nemůžu nezmínit, i když vím, že s tím nic neudělám. Aspoň jeden argument: Při bouřce by to asi nebylo moc bezpečné. Kobylky jsou jediný závod, který kvůli plavání automaticky neškrtám :-) Umístění hospodské kontroly těsně u startu/cíle - když je někde jinde, je to pro sportovně založené jezdce aspoň zajímavý taktický prvek z hlediska doplnění vody a pro výletníky zastávka v půlce, ale těsně před cílem mi nedává smysl. Ale tipuju, že to byla daň za koronu. Ne úplně šťastné je umístění kontroly jednoznačně na vracečku blízko startu (13). Při takhle velkém účastníků hrozí nebezpečí, že se někdo srazí. Naštěstí účastníci jsou ohleduplní, ti rychlí nejezdí jak magoři a pomalejší ochotně uhýbají :-) Nesedlo mi bodování číslo kontroly = přesný počet bodů - z vlastní pořadatelské zkušenosti vím, že počítání výsledků při ražení kleštěmi má určitou chybovost a při takhle složité matematice vás neumím odkontrolovat, to nespočítám ani po závodě. Ale třeba to nějak řešily výsledky ke kontrole na wifině, kam jsem nelezl? S očekávaným nový místem konání doporučuji u takto velkého závodu upgradovat umístění startu a hlavně cíle a udělat něco jako cílovou bránu - když se dojíždí mezi dalšími účastníky k nějakému stolku, není to ono a měření času pak taky není dokonale přesné (ale stejně by nám to na těch 5 bodů navíc nestačilo, správný čas 5:08:10 by při změření Lenky vyšel asi tak 5:08:03 a ne tolik, v kolik jsem doufal :-). Na Play-map mi přijde lepší dávat mapu společně s výsledky a bodovými hodnotami, pak se líp vybírají dvojice s podobným bodovým ziskem, navíc se dají dělat hezké animace s vyznačením, kdo jakou kontrolu razil - aspoň u SMIKu to šlo a to výsledky importujeme snad v podobném formátu. A nebo když zveřejňovat mapu bez výsledků, tak je ideální to dělat přes automatické načasování - někteří závodníci mají největší chuť nahrávat postupy hned po závodě, později už na to můžou zapomenout.
Rozmístění kontrolNejmes (doufám) úplně mimo, takže chápu důvody, ale i tak mi přijde, že mít výchozí místo v rohu mapy znatelně omezuje vliv plánování na průběh závodu. Ale chápu, že pro to jsou/byly důvody.
Jinévetsina kontrol,ktere jsem se synem objela, byla prilis vysoko - tezko dosazitelne pro deti, aby mohly samy "cvaknout"
Téma akce
Večerní programKapela :-(, diskotéky na předchozích ročnících byly lepší...
byl jsem spokojen, vše ok
Téma akce
nic nebylo špatné

Jakou změnu byste uvítali příští rok?
Jakou změnu byste uvítali příští rok?
Nic neměnit , takhle je to super
Zadnou
Vzhledem k počtu týmů v Nadějích by možná stálo zato zvážit jejich rozdělení na víc kategorií ... alespoň třeba N a N+. Určitě ještě prodebatujeme. Těšíme se na jubilejní ročník v Mladoticích :)
Asi tedy změnu večerního programu.
Nechám na vás, přijedu kamkoliv. Stíhám přece toho Vencu 8-)))
Pro nas (Nadeje 4 roky) bychom uvitali jeste jednu nebo dve male kontroly pobliz startu, jelikoz toho zatim moc neujedem, tak aby si uzili trochu toho cvakani. ale i tak se nam podarilo jich par ulovit. pokud nebyla zrovna na cizim pozemku :-) Kazdopadne moc dekujeme za organizaci a moc obdivuji, ze jste nepodlehli korona krizi a zavod presto uskutecnili. Byl to opet velmi nabijejici vikend a uz ted se tesime na dalsi rocnik.
zadnou
Kontroly na jasná místa/jasné popisy. Mohli byste zkusit nasadit nějakou online aplikaci jako Usylingo? Namáčecí kontroly nedělat a nebo alespoň jasně označit, aby se k nim dalo jet na konec :). Díky moc, že to děláte.
No uvítali bychom tu kategorii +120 let.
Večerní hudba: kapela s bohatším repertoárem, která zahraje na přání a nebo opět raději DJ
šmarjá, já jsem spokojená, nic nemohu vymyslet, nasadili jste si laťku tak vysoko :-)
Nějaké lehčí jídlo, než je řízek, ale chápeme, že je potřeba vycházet v možností na místě. Takže asi nic, snad budeme moct přijet za rok zase. A děkujeme za pořádání a energii, kterou do toho vkládáte, je to vidět a moc nás to bavilo.
Nove misto s centrem, kde pivo tece proudem! ;-)
Orientovat mapu na sever a dostavět přes Berounku ještě pár mostů. Brodili jsme 2x ( dobrovolně :-) )
návrh pro zlepšení - prodloužit čas pro kategorii PL, třeba na 4 hod., ale klidně i na 6 hod. Za tři hodiny, jsem najezdil 32 km, pokud bych měl čas 6 hod. tak bych najel max. 40-45, ale v klidu, se zastávkama na sváču a pivko :) - kontroly v perimetru 10-15 km od startu, udělat lehčí a dostupnější. Jen odbočky ze silnice 100-200 m někam bokem do lesa, nebo do pole, nebo ve vsi a tak. Ty prasárny jako byla 15 nechat chrtům někde dál. Tak, aby to bylo pro kategorie PL a N, dostupnější. Kontroly 10, 16, 22 - úplně super
Jen tu mapu, jinak vše perfektní
Žádnou
Co uspořádat některý příští ročník u nás na jižní Moravě? O co by byl terén jednodušší, o to by byly náročnější kontroly ve vinných sklepech :-) Slovy klasika: "to by bylo v alejích nablito"...
- aby se dalo místo Podkováně koupit pivo. - mobilní WC a sprchy
Já asi jen tu hudbu večer. Jinak opět smekám a děkuji celému týmu, že pro nás vše chystáte. A mooooc se těším na 10. ročník.
Jako Berouňákům nám naprosto vyhovuje stávající místo, kam to máme necelou hodinu cesty. Nicméně chápem, že pro Vás jako organizátory, je trochu z ruky. Takže pokud Vám vyjde stěhování více na sever nad Prahu, utřem slzu a začneme se těšit na poznávání dalších míst naší krásné vlasti. Držíme Vám palce a moc se těšíme na další ročníky.... Pavel, Hanka, Bára a Matěj.
Lepší mapy? :-)
Centrum závod uprostřed mapy, ne v rohu. Bylo fajn, že jsme pořád někoho potkávali, ale lepší by bylo, kdyby se to rozdělilo hned od startu.
Mě to připadá vše v pořádku byl jsme zde teprve 2-hý rok
Kategorie PL by podle mě klidně mohla být ještě časově delší - takhle člověk pomalu nikam nedojede a už se musí vracet. Naopak jsem se podivovala, že čtyřletí šlapající hrdinové soutěží s čtrnáctiletými čahouny (to byste ale ty kategorie asi museli odstupňovat po roce). U těch čtyřletých šlapajících mi každopádně zkrácení časového limitu dává větší smysl než u PL.
Nic; všechno boží. Mohlo by se konat víckrát za rok :)
Vyvarovat se umisteni kontroly na soukromy pozemek :-)
Jednoznačně omezit faktor náhody. Ze závodního pohledu jsem pro změnu lokality. Ale z hlediska toho, co chci já a co jsem v minulosti tak rád jezdil za závody, s tím stejně nic neuděláte. Za mě byl ideální charakter závodů to, co dělali na Bike Adventure či Sixnumbers v dávných letech - sportovní složka byla jednak tím zásadním a jednak bez speciálních vložek, přestože v obou případech nebyly ty závody jen o sportovní části (a první 3 ročníky Sixů byly v doplňkovém programu nepřekonatelné). Tyhle závody jsou už asi definitivně mrtvé, na sixnumbers.cz očekávám že za dva týdny budou už půjčky nebo porno :-), a nástupce nemají. Kobylky jsou ze spousty pohledů top závod, největší účast ze všech závodů za poslední 4 roky je toho dostatečným důkazem, jenom jsou zaměřené jinak a větší část účastnického jádra od nich očekává něco jiného, než by byl můj ideál.
vice kontrol dosazitelnych pro mensi deti
žádnou :-)
téma? 😂
Vůbec nic, děláte to od začátku parádně a každej z toho musí cítit, že je to od srdce a že Vás to baví. Super, jen tak dál. Fakt velká paráda.