Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských kolech (možné jet i na krosových nebo trekkingových). Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Samozřejmě kdo chce, může to pojmout i více závodně, to je na každém. My Vám do terénu umístíme dostatek kontrol, které budou na zajímavých místech, abyste kraj Horní Berounky, kde se závod koná, dobře poznali. Každá kontrola bude obodována, podle toho, jak obtížné bude její dosažení. Vaším cílem bude sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu pro danou kategorii. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral co nejvíce bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic, tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Dodržování tohoto pravidla budeme kontrolovat.

Trať:
Kontroly budou umístěny v okolí Kempu Kobylka tak, abyste měli na časový limit dostatek cílů. Ale trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa Horní Berounky, určitě vás poženeme do kopců, údolíček, ale přidáme i nějaké zajímavé vsuvky, aby bylo při sbírání kontrol veselo.

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 29.6. od 20:00 do 22:00 a v sobotu 30.6.2012 od 8:00 do 9:30 v Kempu Kobylka. Výklad trati bude v sobotu 30.6. v 9:45.

Start:
Start bude v Kempu Kobylka. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abysme mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00.

Cíl:
Cíl bude v Kempu Kobylka. Časový limit budou mít všechny ketagorie 300 minut od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 150 minut. Výsledky začneme počítat v 17:00, kdy by měli být zpátky i ti největší vytrvalci nebo znalci map. :)

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 50ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude 700. Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každé z nich budou unikatní orienťácké kleště, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:50 000 od kartografického vydavatelství SHOCART. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Tyto mapy dostanete až v okamžik startu.

Mapníky:
Kdo si potřebuje pujčit nebo koupit mapník na místě, má možnost – instrukce zde.

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekkingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení.

Startovné:
Startovné je 250,- na dvojici při platbě převodem na účet pořadatelů 2100241054/2010 do 25. června, což je poslední možný den platby převodem. Pozdější platba, tedy platba na místě při prezentaci, pak znamená startovné  300,- na dvojici.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě Horní Berounky a zážitky z jejich sbírání. V ceně startovného je dále čaj před závodem, párek, pivo a limo po závodě a večerní hudební projekce. Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií nebo příspěvek 50,- za každou platíci dvojici na výchovu asistenčních psů o.p.s. Pomocné tlapky.

Registrace:
MTBO Ztracené kobylky se uskuteční v sobotu 30.června 2012. Elektronické přihlašování bude otevřeno do 28.6.2012 18:00, později bude umožněno až na místě a to v pátek 29.6. od 20:00 do 22:00 nebo v sobotu 30.6.2012 od 8:00 do 9:30.

Podmínky účasti:
Závod se jede na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu.
Každý závodník se zavazuje dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích.
Během závodu (po celou dobu) musí mít každý účastník cyklistickou přilbu na hlavě!
Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste pro tento závod dostatečně zdravotně způsobilí, jedete dobrovolně na vlastní nebezpečí a nebudete v případě úrazu nebo škody způsobené sobě nebo druhé osobě požadovat na pořadateli žádné odškodnění. Závodníci do 18 let se mohou zúčastnit pouze na plnou odpovědnost jejich zákonného zástupce.
Hlavně to s tím závoděním nepřehánějte, zdraví máte jen jedno!

Pořadatel si vyhrazuje právo z organizačních důvodů omezit počet startujících. Předpokládaný limit je 200 účastníků.

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Chystáme pro Vás naši hudební produkci ve stylu Rock & Punk. Pokud bude hezky, bude to pod širým nebem!

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 80 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 80 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 80 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)
+ Navíc! Soutěže pro nejmenší účastníky v místě konání závodu, pokud mrňata dorazí! Uvažujeme o kombinaci kategorie PL se soutěžemi v kempu …

Plakát:
Plakát na MTBO Ztracené kobylky