Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských kolech (možné jet i na krosových nebo trekkingových). Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Samozřejmě kdo chce, může to pojmout i více závodně, to je na každém. My Vám do terénu umístíme dostatek kontrol, které budou na zajímavých místech, abyste kraj Horní Berounky, kde se závod koná, dobře poznali. Každá kontrola bude obodována, podle toho, jak obtížné bude její dosažení. Vaším cílem bude sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu pro danou kategorii. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral co nejvíce bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic, tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Dodržování tohoto pravidla budeme kontrolovat.

Trať:
Kontroly budou umístěny v okolí hradu Krakovec, abyste měli na časový limit dostatek cílů. Ale trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa Horní Berounky, určitě vás poženeme do kopců, údolíček, ale přidáme i nějaké zajímavé vsuvky, aby bylo při sbírání kontrol veselo. Můžeme poradit, že když se před závodem podíváte na film Ať žijí duchové, který se natáčel v okolí, neuděláte chybu!

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 28.6. od 20:00 do 22:00 a v sobotu 29.6.2013 od 8:00 do 9:30 v areálu Machova mlýna. Výklad trati bude v sobotu 29.6. v 9:45.
!Pozor! Jediná rozumná příjezdová cesta na start vede od obce Milíčov! Pokud byste jeli od obce Slatina, skončíte utopený v Javornici! Toto platí pro auta, na kole se řeka přebrodit dá.

Místo konání Ztracených kobylek 2013
Místo konání Ztracených kobylek 2013

Start:
Start bude v rekreačním středisku Machův mlýn. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abysme mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00.

Cíl:
Cíl bude opět v rekreačním středisku Machův mlýn. Časový limit budou mít všechny ketagorie 300 minut od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 150 minut. Výsledky začneme počítat v 17:00, kdy by měli být zpátky i ti největší vytrvalci nebo znalci map. :)

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 50ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každé z nich budou unikatní orienťácké kleště, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 350 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limutu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 330 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiná hlídka 330 bodů, ale přijela třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje pořadí přihlášení týmu do závodu.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:50 000 od kartografického vydavatelství SHOCART. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Tyto mapy dostanete až v okamžik startu a počítejte s tím, že Vám dáme dvě do dvojice.

Mapníky:
Kdo si potřebuje pujčit nebo koupit mapník, může si ho objednat předem, aby jich bylo na místě dost. Půjčovné by mělo být kolem 50,- za den při rezervaci do 26.6., pozdější rezervace nebo vyzvednutí na místě za 100,-. Jsme domluveni s RaMachem, zajišťujeme prodej nebo zápůjčku mapníků AUTOPILOT z www.mapholders.cz

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekkingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení.

Startovné:
Startovné je 300,- na dvojici při platbě převodem na účet pořadatelů 2100241054/2010 do 24. června, což je poslední možný den platby převodem. Pozdější platba, tedy platba na místě při prezentaci, pak znamená startovné 350,- na dvojici.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě Horní Berounky a zážitky z jejich sbírání. V ceně startovného je dále čaj před závodem, párek, pivo a limo po závodě a večerní hudební projekce. Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií nebo příspěvek 50,- za každou platíci dvojici na charitativní účely.

Registrace:
MTBO Ztracené kobylky se uskuteční v sobotu 29.června 2013. Elektronické přihlašování bylo uzavřeno 13.6.2013 ve 23:50, protože byla vyčerpána kapacita závodu – 120 startujících dvojic. Registrace náhradníků byla ukončena 21.6.2013 v 10:20, náhradníci byli zařazeni do soutěže, ale protože je počet startujících již 130, dalši registrace již nepřijímáme. Je nám to líto, ale z organizačních důvodů nemůžeme počet startujících už jakkoliv zvýšit.

Podmínky účasti:
Závod se jede na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu.
Každý závodník se zavazuje dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích.
Během závodu (po celou dobu) musí mít každý účastník cyklistickou přilbu na hlavě!
Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste pro tento závod dostatečně zdravotně způsobilí, jedete dobrovolně na vlastní nebezpečí a nebudete v případě úrazu nebo škody způsobené sobě nebo druhé osobě požadovat na pořadateli žádné odškodnění. Závodníci do 18 let se mohou zúčastnit pouze na plnou odpovědnost jejich zákonného zástupce.
Hlavně to s tím závoděním nepřehánějte, zdraví máte jen jedno!

Pořadatel si vyhrazuje právo z organizačních důvodů omezit počet startujících. Předpokládaný limit je 200 účastníků.

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Chystáme pro Vás naši hudební produkci ve stylu Rock & Punk. Pokud bude hezky, bude to pod širým nebem! Pokud bude pršet, máme parádní zázemí na večerní trsání a nekonečné probírání záludností kobylkotrati.

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 80 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 80 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 80 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)

Ubytování:
Ideální možností je využít ubytovacích kapacit sportovně-rekreačního areálu Machův mlýn. Bydlet se tam dá v chatičkách pro 4 nebo 6 osob nebo v hlavní budově v dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. V každém případě je nutné toto ubytování si zajistit co nejdříve, protože areál není blokován pouze pro nás a pozdější rezervace určitě narazí na obsazené kapacity!
Další ideální možností je bydlení ve stanu nebo pod širákem. Tuto možnost nám majitel rovněž umožní. Předpokládáme, že poplatek za tuto možnost budeme vybírat při převzetí startovní sady nebo po ukončení závodu a není tedy nutno ji zajišťovat předem.
Detaily o ubytování a stravování jsou v tomto článku.

Plakát:
plakat_ztracene kobylky_2013_bez_okraje