Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských kolech pro celou rodinu. Je zakázáno jet na kolech s přídavným pohonem, například na elektrokole. Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Samozřejmě kdo chce, může to pojmout i více závodně, to je na každém. My Vám do terénu umístíme dostatek kontrol, které budou na zajímavých místech, abyste kraj v povodí Střely, kde se závod koná, dobře poznali. Každá kontrola bude obodována, podle toho, jak obtížné bude její dosažení. Vaším cílem bude sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu pro danou kategorii. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral co nejvíce bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic, tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Na všechny kontroly se musí dostavit oba z dvojice, v žádném případě nemůže zůstat druhý ze dvojice pod kopcem apod. Dodržování tohoto pravidla budou kontrolovat naši komisaři na trati, kteří podvádějící dvojici vyloučí ze soutěže. Jízda ve dvojici má ale i výhody, je naopak povolena vzájemná pomoc ve dvojici, tedy klidně si vezměte gumicuky a až půjde do tuhýho, zapřáhněte toho silnějšího tahouna … 

Trať:
Trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa okolí, určitě vás poženeme do kopců, údolíček, ale přidáme i nějaké zajímavé vsuvky, aby bylo při sbírání kontrol zábavnější.

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 7.6. od 20:00 do 22:00 a v sobotu 8.6.2019 od 8:00 do 9:30 v areálu startu – cíle, tj. v areálu rekreačního střediska Mladotice. Výklad trati bude v sobotu 8.6. v 9:40. Vytváření týmů z Kobylek naslepo proběhne v pátek 7.6. večer.

Start:
Místo startu bude přímo v areálu rekreačního střediska Mladotice. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abychom mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00.

Cíl:
Cíl bude na stejném místě jako start. Časový limit budou mít všechny kategorie 6 hodin od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 3 hodiny. Výsledky začneme počítat v 17:00, kdy by měli být zpátky i ti největší vytrvalci nebo znalci map. :)

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 80ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každé z nich budou unikatní orienťácké kleště (očíslované), aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Kleštěmi se procvakává hrací kartička. Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění, od 11. minuty pak 10 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Pro kategorii PL platí stejná penalizace od 6. až do 60. minuty zpoždění – 5 bodů za každou započatou minutu. Příjezd o více jak 60 minut po limitu znamená ve všech kategoriích diskvalifikaci. Nasbírané body se kontrolují výhradně z neroztržené hrací kartičky, pokud ji někdo ztratí nebo ji přiveze nezpracovatelnou, bude diskvalifikován.

Ztracené kontroly:
Specialitou našeho závodu je, že ne všechny kontroly jsou zakresleny na mapě. K získání bodů z těchto kontrol je obvykle třeba troška fištrónu nebo zručnosti. Tyto kontroly mají vždy nějakou spojitost s aktuálním tématem Ztracených kobylek, pro rok 2019 je tématem Limonádový Joe.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly po započtení případné penalizace za pozdní příjezd. Tedy, když nasbíráte například 350 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 330 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiná hlídka 330 bodů, ale přijela třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje datum a čas přihlášení týmu do závodu, dřívější registrace je výhodou.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:50 000 od SHOCartu. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Dvě mapy do dvojice dostanete v okamžik startu. Pro orientaci v terénu je zakázáno využívat jakékoliv navigační systémy, navigace v mobilních telefonech apod.

Mapníky:
Letos Vám rádi půjčíme mapníky naší výroby nebo mapníky od Ramacha nebo od Miriho. Už máme jen mapníky od Miriho!
Velikost našeho mapníku je 26 cm x 23 cm, foto viz tento článek. Zapůjčení našeho mapníku bude za 50 Kč, pokud si ho budete chtít pořídit natrvalo cena je 400 Kč. Našich mapníků máme 18 ks a pomůžeme Vám je před závodem namontovat!
Mapníky od Miriho montujeme také my a půjčovné je 100,- za kus.
Ramach půjčuje mapníky Rockyboy nebo PilotOne za 80,- pro registrované předem a za 130,- pro ty, co si mapník předem neregistrují. RaMach by měl letos půjčovat mapníky osobně a tedy i montovat vhodné typy na Vaše řídítka.
Mapníky si letos rezervujete přímo v rámci registrace na závod, platba za jejich zapůjčení probíhá až na místě.

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení. Na některých kontrolách se můžou hodit i nějaké peníze.

Startovné:
Startovné za dvojici je odstupňováno do tří pásem:
500,- při platbě převodem do 31.3.
550,- při platbě převodem od 1.4. do 3.6. (3.6. je poslední možnost zaplatit převodem)
600,- při platbě na místě.
Bankovní účet pořadatelů je 2100241054/2010. Jako VS uvádějte telefonní číslo zadané při registraci. Startovné 600,- na dvojici platí také pro Kobylky naslepo.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!
Pokud zaplatíte startovné převodem, ale nakonec nebudete moct dorazit a odhlásíte se nejpozději 5. června, vrátíme Vám zaplacené startovné bez 100,-

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě Střely, povodí Horní Berounky (a zážitky z jejich sbírání). V ceně startovného je dále čaj před závodem, bohaté jídlo po závodě, nápoj (pivo nebo limo) a večerní hudební projekce. Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií. Večer pak hudební produkce, možnost vyhrát ceny v dalších soutěžích a nebo pak v půlnoční tombole.

Registrace:
Týden po otevření elektronických registrací jsme byli plní (170 dvojic). Nyní je šance, že se někdo odhlásí a nějaké místo se uvolní. Jakmile se tak stane, bude zase registrace možná. V registračním formuláři si můžete zvolit svoje startovní číslo a tím i určit čas startu. Čím nižší startovní číslo zvolíte, tím dříve po desáté budete startovat. Nově si také přímo při registraci týmu rezervujete mapníky k zapůjčení. Novinkou také je, že v kategorii PL se mohou registrovat 3 účastníci, tedy typicky 2 rodiče a jedno dítě. Také letos budeme tisknout Vaše jména a názvy týmů na kartičky a startovní čísla, uzávěrku podkladů pro tisky máme 31.5., takže pokud budete chtít něco změnit, hlaste nám to na registrace@ztracenekobylky.cz, prosím!

Podmínky účasti:
Jsou na této stránce a je důležité si je pročíst. Pokud s podmínkami nesouhlasíte, máte problém s pravidly uvedenými v těchto propozicích, neregistrujte se, nejezděte k nám a vyberte si jinou zábavu.

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Chystáme pro Vás naši hudební produkci od profesionálního DJ. Když bude hezky, bude to pod širým nebem! A pokud bude pršet, máme parádní zázemí na večerní trsání a nekonečné probírání záludností kobylkotrati.

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 90 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 90 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 90 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)

Ubytování, jídlo a zázemí:
Ubytování je umožněno v chatkách nebo stanech v Rekreačním střediska „Mladotice“ a celý areál budou mít Kobylky pouze pro sebe. Ceny za ubytování za osobu a noc jsou:
– chatky: dospělý 205,00 Kč, děti od 3 do 12 let 185,00 Kč (rozebráno)
– stan: dospělý 85,00 Kč, děti od 3 do 12 let 65,00 Kč
(děti do 3 zdarma)
Ubytování je dále možné ve stanech či karavanech. Místa, kde je možno stan rozložit, karavan zaparkovat, budou pro nás vyznačena. Za stany i za karavany se bude platit hotově vedoucímu střediska na místě. I tento typ ubytování a stravování si doporučujeme předem rezervovat telefonicky nebo e-mailem u paní Gabriely Grozíkové:
tel.: 417 805 155
mobil: 725 234 934
e-mail: zsoodb-zk@seznam.cz
Ohledně jídla je důležité zdůraznit, že dopředná telefonická objednávka jídla Vám zajistí skutečně kvalitní stravování. A to hlavně na páteční večeři (výdej od 18:00 do 22:00), sobotních snídaní (7:30-9:30) a nedělních snídani (8:00-11:00). Jídlo po závodě i pozdější večeře je zajištěna automaticky. Kdo si jídlo neobjedná, hlady určitě neumře, ale nemusí se na něj dostat z hlavního menu. V areálu je kromě jídelny také hospoda, kde se vždycky nějaký ten dlabanec najde. Ceny za jídlo jsou následující:
– snídaně dospělý – 55,00 Kč
– snídaně dítě do 12 let – 55,00 Kč
– oběd dospělý – 85,00 Kč
– oběd dítě do 12 let – 70,00 Kč
– večeře dospělý – 75,00 Kč
– večeře dítě do 12 let – 60,00 Kč

Na pátek, sobotu i neděli zajistíme dostatek kvalitního jídla a pití pro všechny účastníky. Parkování bude řádně označeno, stejně tak i místa, kde se parkovat nesmí. Kromě 2+2 sprch a vody ve Střele bude také k dispozici hadice pro otrlejší a nebo na mytí kol. Dále je v areálu bazén, který bude v provozu od 8,00 – 22,00 hod.

Budeme rádi, pokud nám pomůžete s propagací a na legální místa plakát vylepíte.