Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských kolech (možné jet i na krosových nebo trekkingových). Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Samozřejmě kdo chce, může to pojmout i více závodně, to je na každém. My Vám do terénu umístíme dostatek kontrol, které budou na zajímavých místech, abyste kraj Horní Berounky, kde se závod koná, dobře poznali. Každá kontrola bude obodována, podle toho, jak obtížné bude její dosažení. Vaším cílem bude sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu pro danou kategorii. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral co nejvíce bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic, tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Na všechny kontroly se musí dostavit oba z dvojice, v žádném případě nemůže zůstat druhý ze dvojice pod kopcem apod. Dodržování tohoto pravidla budeme kontrolovat.

Trať:
Kontroly budou umístěny v okolí startu – cíle. Trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa okolí, určitě vás poženeme do kopců, údolíček, ale přidáme i nějaké zajímavé vsuvky, aby bylo při sbírání kontrol veselo.

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 10.6. od 20:00 do 22:00 a v sobotu 11.6.2016 od 8:00 do 9:30 v areálu startu – cíle, tj. v areálu rekreačního střediska Mladotice. Výklad trati bude v sobotu 11.6. v 9:45. Vytváření týmů z Kobylek naslepo proběhne v pátek večer.

Start:
Místo startu bude přímo v areálu rekreačního střediska Mladotice. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abysme mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00.

Cíl:
Cíl bude na stejném místě jako start. Časový limit budou mít všechny ketagorie 6 hodin od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 3 hodiny. Výsledky začneme počítat v 17:00, kdy by měli být zpátky i ti největší vytrvalci nebo znalci map. :)

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 80ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každé z nich budou unikatní orienťácké kleště, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění, od 11. minuty pak 10 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Pro kategorii PL platí stejná penalizace od 6. až do 60. minuty zpoždění – 5 bodů za každou započatou minutu. Příjezd o více jak 60 minut později znamená ve všech kategoriích diskvalifikaci.

Ztracené kontroly:
Specialitou našeho závodu je, že ne všechny kontroly jsou zakresleny na mapě. K získání bodů z těchto kontrol je obvykle třeba troška fištrónu nebo zručnosti. Tyto kontroly mají vždy nějakou spojitost s aktuálním tématem Ztracených kobylek.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 350 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 330 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiná hlídka 330 bodů, ale přijela třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje datum a čas přihlášení týmu do závodu.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:71 000 od MAPY.CZ, vybereme tu lepší. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Tyto mapy dostanete až v okamžik startu a počítejte s tím, že Vám dáme dvě do dvojice.

Mapníky:
Letos Vám opět rádi půjčíme mapníky naší výroby  nebo mapníky od Ramacha. Velikost našeho mapníku je 26 cm x 23 cm, foto viz tento článek. Zapůjčení mapníku bude za 50 Kč, pokud si ho budete chtít pořídit natrvalo cena je 400 Kč. Našich mapníků máme 20 ks. Naše mapníky objednávejte na adrese: mapniky@ztracenekobylky.cz.
V případě, že chcete profi mapník Autopilot, objednejte si jej přímo od Ramacha. Ten půjčuje mapníky Rockyboy nebo PilotOne za 80,- pro registrované předem a za 130,- pro ty, co si mapník předem neregistrují. O tom, jaký typ mapníku dostanete k zápůjčce, rozhoduje průměr a tvar  Vašich řídítek, délka a sklon představce a taky jak máte řídítka osázena komponenty a příslušenstvím. Ramachova registrační kapacita je 30 mapníků,  pár dalších navíc pravděpodobně přiveze na závod jako rezervu. RaMach by měl letos půjčovat mapníky osobně a tedy i montovat vhodné typy na Vaše řídítka. Registrace Ramachovo mapníků můžete udělat na této adrese: mapniky_ramach@ztracenekobylky.cz.
Mapníky Vám pomůžeme před závodem namontovat! Objednávejte včas, dokud nějaké jsou!

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekkingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení.

Startovné:
Startovné je 350,- na dvojici při platbě převodem na účet pořadatelů 2100241054/2010 do 6. června, což je poslední možný den platby převodem. Jako VS uvádějte telefonní číslo zadané při registraci. Pozdější platba, tedy platba na místě při prezentaci, pak znamená startovné 400,- na dvojici. Startovné 400,- na dvojici platí také pro Kobylky naslepo.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě Střely, povodí Horní Berounky (a zážitky z jejich sbírání. V ceně startovného je dále čaj před závodem, bohaté jídlo po závodě, nápoj (pivo nebo limo) a večerní hudební projekce. Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií.

Registrace:
MTBO Ztracené kobylky se uskuteční v sobotu 11.června 2016. Startovní listina je aktuálně plná a byly ukončeny i registrace náhradníků.

Podmínky účasti:
Závod se jede na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu.
Každý závodník se zavazuje dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích.
Během závodu (po celou dobu) musí mít každý účastník cyklistickou přilbu na hlavě!
Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste pro tento závod dostatečně zdravotně způsobilí, jedete dobrovolně na vlastní nebezpečí a nebudete v případě úrazu nebo škody způsobené sobě nebo druhé osobě požadovat na pořadateli žádné odškodnění. Závodníci do 18 let se mohou zúčastnit pouze na plnou odpovědnost jejich zákonného zástupce.
Hlavně to s tím závoděním nepřehánějte, zdraví máte jen jedno!

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Chystáme pro Vás naši hudební produkci od profesionálního DJ. Když bude hezky, bude to pod širým nebem! A pokud bude pršet, máme parádní zázemí na večerní trsání a nekonečné probírání záludností kobylkotrati.

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 80 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 80 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 80 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)

Ubytování, jídlo a zázemí:
Ubytování je umožněno v chatkách nebo stanech v Rekreačním střediska „Mladotice“ a celý areál budou mít Kobylky pouze pro sebe. Ceny za ubytování za osobu a noc jsou:
– chatky: dospělý 200,00 Kč, děti od 3 do 12 let 180,00 Kč
– stan: dospělý 85,00 Kč, děti od 3 do 12 let 65,00 Kč
(děti do 3 zdarma)

Ubytovací kapacita chatek je vyčerpána, bohužel. Ubytování je dále možné ve stanech či karavanech. Místa, kde je možno stan rozložit, karavan zaparkovat, budou pro nás vyznačena. Za stany i za karavany se bude platit hotově vedoucímu střediska na místě. I tento typ ubytování a stravování si doporučujeme předem rezervovat telefonicky nebo e-mailem u paní Gabriely Grozíkové:
tel.: 417 805 155
mobil: 725 234 934
e-mail: zsoodb-zk@seznam.cz
Ohledně jídla je důležité zdůraznit, že dopředná telefonická objednávka jídla Vám zajistí skutečně kvalitní stravování. A to hlavně na páteční večeři (výdej od 18:00 do 22:00), sobotních snídaní (7:30-9:30) a nedělních snídani (8:00-11:00). Jídlo po závodě i pozdější večeře je zajištěna automaticky. Kdo si jídlo neobjedná, hlady určitě neumře, ale nemusí se na něj dostat z hlavního menu. V areálu je kromě jídelny také hospoda, kde se vždycky nějaký ten dlabanec najde. Ceny za jídlo jsou následující:
– snídaně dospělý – 55,00 Kč
– snídaně dítě do 12 let – 55,00 Kč
– oběd dospělý – 85,00 Kč
– oběd dítě do 12 let – 65,00 Kč
– večeře dospělý – 70,00 Kč
– večeře dítě do 12 let – 60,00 Kč

Kdyby někdo chtěl, je možné si objednat bydlení v chatce také v nedalekém Táboru Poldík – kontakt na objednávání je Zdeňka Čechurová – 739 585 654.

Na pátek, sobotu i neděli zajistíme dostatek kvalitního jídla a pití pro všechny účastníky. Parkování bude řádně označeno, stejně tak i místa, kde se parkovat nesmí. Kromě 2+2 sprch a vody ve Střele bude také k dispozici hadice pro otrlejší a nebo na mytí kol. Dále je v areálu bazén, který bude v provozu od 8,00 – 22,00 hod.

Plakát:
Budeme rádi, pokud nám pomůžete s propagací a na legální místa plakát vylepíte. Plakát v tiskové kvalitě je ke stažení zde.ztracene-kobylky_2016_plakat

1 komentář u „Propozice 2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..