Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských nebo trekových kolech bez přídavného pohonu (kategorii e-bike / elektrokol nemáme). Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Kobylky jsou určeny jak opravdovým sportovcům, tak amatérům nebo rodinám s malými dětmi. V rámci příprav umístíme na zajímavá místa v terénu dostatek kontrol a každé přiřadíme počet bodů podle obtížnosti jejího dosažení. Cílem účastníků je sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral maximum bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic (případně rodičů s potomkem), tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Na všechny kontroly se musí dostavit oba z dvojice, v žádném případě nemůže zůstat jeden ze hlídky pod kopcem apod. Dodržování tohoto pravidla kontrolují naši komisaři na trati, kteří podvádějící dvojici vyloučí ze soutěže. Jízda ve dvojici má ale i výhody, je naopak povolena vzájemná pomoc ve dvojici, tedy klidně si vezměte gumicuky a až půjde do tuhýho, zapřáhněte toho silnějšího tahouna …

Trať:
Trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd penalizujeme. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa okolí. Určitě vás poženeme do kopců i údolíček, abyste se trošku zapotili. A některé kontroly nějak šmrncneme tématem, aby byl celý závod zábavnější.

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 12. června od 20:00 do 22:00 a v sobotu 13. června od 8:00 do 9:30 v areálu startu – cíle, tj. v areálu rekreačního střediska Mladotice. Výklad trati provedeme v sobotu 13. června v 9:40. Vytváření týmů z Kobylek naslepo plánujeme na pátek 12. června večer.

Start:
Místo startu bude přímo v areálu rekreačního střediska Mladotice. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abychom mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00. V rekreačním středisku je velice bídný až žádný mobilní signál, tedy přijeďte a opravdu si odpočiňte!

Cíl a vyhlášení výsledků:
Cíl bude na stejném místě jako start. Časový limit budou mít všechny kategorie 6 hodin od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 3 hodiny. Výsledky počítáme okamžitě po dojezdu a průběžně je zobrazujeme na projektoru a mobilní aplikaci (dostupné pouze v místě konání závodu). Okolo 17:30 máme obvykle spočítané výsledky a okolo 18:00 je pak slavnostně vyhlašujeme.

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu obodujeme v rozmezí od 10 do 80 bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Číslo kontroly udává zároveň bodový zisk dosažený po získání kontroly, tj. kontrola číslo 33 je za 33 bodů. Maximum dosažitelných bodů oznámíme v rámci výkladu trati. Jednotlivé kontroly označíme bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každou z nich umístíme orienťácké kleště (očíslované), aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Kleštěmi se procvakává hrací kartička. Od součtu získaných bodů za posbírané kontroly odečítáme penalizaci za pozdní příjezd. Prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění, od 11. minuty pak 10 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Pro kategorii PL platí stejná penalizace od 6. až do 60. minuty zpoždění, 5 bodů za každou započatou minutu. Příjezd o více jak 60 minut po limitu znamená ve všech kategoriích diskvalifikaci. Nasbírané body kontrolujeme výhradně z neroztržené hrací kartičky. Pokud ji někdo ztratí nebo ji přiveze nezpracovatelnou, budeme muset jeho tým vyřadit ze závodu.

Ztracené kontroly:
Specialitou našeho závodu je, že ne všechny kontroly jsou zakresleny na mapě. K získání bodů z těchto kontrol je obvykle třeba troška fištrónu nebo zručnosti. Tyto kontroly mají vždy nějakou spojitost s aktuálním tématem Ztracených kobylek. Pro letošní rok je tématem český seriál Návštěvníci, viz samostatný článek.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů. Tedy prvním srovnávacím kritériem jsou získané body za nalezené kontroly po započtení případné penalizace za pozdní příjezd. Když nasbíráte například 350 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, získáte 20 penalizačních bodů, tedy máte výsledných 330 bodů. Druhým kritériem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Když bude mít jiná hlídka také 330 bodů, ale přijede třeba minutu před limitem, bude v pořadí před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje datum a čas přihlášení týmu do závodu. Dřívější registrace je výhodou. Případné spory řeší ředitel závodu. Výsledky vždy zobrazujeme dostatečnou dobu před závěrečným ceremoniálem, aby si je mohli všichni zkontrolovat a případně včas reklamovat.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:50 000 od SHOCartu. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Dvě mapy do dvojice dostanete v okamžik startu, popis kontrol obdržíte při prezentaci. Pro orientaci v terénu je zakázáno využívat jakékoliv navigační systémy, navigace v mobilních telefonech apod.

Mapníky:
Letos Vám rádi půjčíme kobylkomapníky naší výroby. Budeme půjčovat starší, menší 26 cm x 23 cm neotáčecí, foto viz tento článek za 50 Kč a nově budeme nabízet větší mapníky, otočné, za půjčovné 100 Kč.
Naše otočné mapníky za 100 Kč dostanete také, pokud jste si rezervovali mapníky Miriho, který bohužel nepřijede.
A pak nabídneme mapníky od RaMacha, také za 100 Kč s montáží od něho.
Mapníky si rezervujete přímo v rámci registrace na závod, platbu za jejich zapůjčení provedete až na místě, samostatně při vyzvednutí mapníku.

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení. Na některých kontrolách se můžou hodit i nějaké peníze.

Startovné:
Startovné za dvojici je odstupňováno do tří pásem:
500 Kč při platbě převodem do 31. března. bo korona, tak do 30. dubna.
550 Kč při platbě převodem od 1. května do 20. května (pro ověření toho, kolik Vás plánuje přijet)
600 Kč při platbě převodem od 21. května do 9. června (pokud ještě bude místo, ale 9. června je poslední možnost zaplatit převodem).
600 Kč při platbě na místě. Platbu na místě prosím omezte na minimum, bo korona a hygiena.
Bankovní účet pořadatelů je 2100241054/2010. Jako VS uvádějte telefonní číslo zadané při registraci. Startovné 600 Kč na dvojici platí také pro Kobylky naslepo.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!
Letos, protože jsou mimořádně složité podmínky, garantujeme 100% jistotu využití Vašich peněz. Pokud se z Kobylek nakonec odhlásíte do 9. června, vrátíme Vám Vámi zaplacený obnos zpět. A pokud by nakonec nebylo možné akci uspořádat, převedeme všem zaplacené startovné do příštího roku nebo vrátíme celý zaplacený obnos zpět.

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě v povodí Střely a Horní Berounky. V ceně startovného je dále čaj před závodem, oběd po závodě, nápoj (pivo nebo limo). Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií a dále pak drobnosti pro všechny zúčastněné děti.

Registrace:
Registraci týmu provádějte pomocí formuláře na této stránce. Vyberte si svoje startovní číslo a ovlivněte, kdy budete startovat. Vyšší čísla startují později. Pokud víte, že neutvoříte tým, zaregistrujte se do Kobylek naslepo, parťáka Vám najdeme. :) Maximální počet účastníků pro letošní ročník je 200 týmů. S registrací ale určitě neotálejte, letos nebudeme otevírat registrace pro náhradníky. Pouze budeme vracet do oběhu startovní čísla těch, co se včas odhlásí.

Podmínky účasti:
Jsou na této stránce a určitě si je prosím důkladně pročtěte! Pokud s podmínkami nesouhlasíte, máte problém s pravidly uvedenými v těchto propozicích, neregistrujte se, nejezděte k nám a zamiřte za jinou zábavou.

Hygienická opatření:
Všichni účastníci, organizátoři i pracovníci RS Mladotice budou povinni dodržovat aktuálně platná nařízení vlády. Bližší pokyny zde a zašleme je rovněž všem účastníkům e-mailem.

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Přichystáme pro Vás hudební produkci. Asi zase zahrajeme malým dětem nějaký jejich vypalovačky, ale pak večer se dospěláci připravte na pořádnej rock! Zahraje nám totiž živá kapela NvN! Uvidíme, jestli dorazí i s houslistkou, ale i kdyby ne, určitě to bude stát za to! Je libo menší ukázku?

Máme zázemí i pro případ deště a tak si večerní zábavu, které patří nekonečné probírání záludností kobylkotrati, určitě parádně užijeme.

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 90 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 90 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 90 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)

Ubytování, jídlo a zázemí:
Kapacita chatek byla vyčerpána. Ubytování je umožněno v chatkách nebo stanech v Rekreačním střediska „Mladotice“ a celý areál budou mít Kobylky pouze pro sebe. Ceny za ubytování za osobu a noc jsou:
– chatky:
na dvě a více nocí – 240 Kč dospělá osoba, 210 Kč dítě od 3 let
na jednu noc – 300 Kč dospělá osoba, 260 Kč dítě od 3 let
– stan: dospělý 85 Kč, děti od 3 do 12 let 65 Kč
(děti do 3 let zdarma)
Ubytování je dále možné ve stanech či karavanech. Místa, kde je možno stan rozložit, karavan zaparkovat, budou pro nás vyznačena. Za stany i za karavany se bude platit hotově vedoucímu střediska na místě. I tento typ ubytování a stravování si doporučujeme předem rezervovat telefonicky nebo e-mailem u pana Daniela Grozíka:
tel.: 417 805 155
mobil: 773 952 601
e-mail: zsoodb-zk@seznam.cz
Ohledně jídla je důležité zdůraznit, že dopředná objednávka jídla Vám zajistí skutečně kvalitní stravování. A to hlavně na páteční večeři (výdej od 18:00 do 22:00), sobotní snídani (7:30-9:30) a nedělní snídani (8:00-11:00). Jídlo po závodě i pozdější večeře je zajištěna automaticky. Kdo si jídlo neobjedná, hlady určitě neumře, ale nemusí se na něj dostat z hlavního menu. V areálu je kromě jídelny také hospoda, kde se vždycky nějaký ten dlabanec (typu utopenec, klobása nebo hermoš) najde. Ceny za jídlo jsou následující:
– snídaně dospělý a dítě od 3 let – 60 Kč
– oběd dospělý – 90 Kč
– oběd dítě od 3 let – 75 Kč
– večeře dospělý – 80 Kč
– večeře dítě od 3 let – 65 Kč

Na pátek, sobotu i neděli zajistíme dostatek jídla a pití pro všechny účastníky. Parkování bude řádně označeno. Kdo má chatku, parkuje u chatky, ostatní na louce na levém břehu Střely. Kromě 2+2 sprch a vody ve Střele bude pro otrlejší k dispozici venkovní hadice (je možné využít na mytí kol). Dále je v areálu bazén, který bude v provozu od 8:00 – 22:00 hod.

Sponzoring:
Náš závod je našimi účastníky dobře hodnocený nejen díky organizačnímu nadšení našeho týmu, ale také díky tomu, že máme skvělé sponzory. O roku 2020 jsme sponzory začali škálovat a péči o ně provádíme systematičtěji. Pokud byste měli zájem náš závod podpořit, pročtěte si podmínky a určitě se nám ozvěte. Jsme stále malá akce a každé podpory si umíme velmi vážit!

Plakát:
Budeme rádi, pokud nám pomůžete s propagací a pověsíte ve svém okolí, na místa k tomu určená, plakát.