Opět po roce jsme se nechali zlákat na tradiční akci kluků a holek z VIPrahla a zajeli si jejich vyhlášený VIPrahlý BAJKonur. Počasí se na víkend tradičně trošku zvrtlo, nakonec to sice nebylo letní projetí, ale mnoho toho nenapršelo a teplota lehce nad deseti stupni byla také přijatelná.
Start a cíl byl v Pikovicích u Sázavy a cestou tam jsme si znova potvrdili, že navigovat se má cenu pouze podle mapy a navigaci patří zahodit! V Hradištku nás totiž hnala po zelený turistický do zákazu vjezdu. Ale nakonec jsme se na start dostali v pořádku a já stihl dát tradiční předzávodní pivo. Kolega Pavel to nestihl, ale v té zimě se to nezdálo být na závadu.
Hromadný start v 11:00 a naše rozhodnutí jet nejdříve na sever, tj. na kontrolu v lihovaru v Petrove, nás velmi rychle zahřálo. Stoupání do stěnolezu s houfem dalších bajkerů nebylo jednoduché, ale zvládli jsme ho v pohodě. Pak následovala vyhlídka Třeštibok, kde jsme si uvědomili, co jsme na pár kilometrech vydupali. Pak honem dolů k Záhořanskému potoku, kde byly naštěstí jen kaluže a žádné brody. Za chvilku jsme byli v Davli a odtud nás čekalo první tlačení kola nahoru po zelené Směrem na Sloup. Odměnou nám bylo několik krásných kontrol na levém břehu Vltavy, hlavně ty okolo Kocáby se nám moc líbily. Svoji cestu na jih jsme zakončili na vrchu u obce Lipí a pak jsme už museli pospíchat zpátky co cíle, v podstatě nějkratší cestou. V dalším tlačení kola na červené před obcí Buš se ukázalo, že Pavlovi chybí předstartovní pivo a tak následně došlo k vynechání kontroly v údolí Kocáby pod Masečínem. Ještě jsme si udělali malej kufr při hledání poslední kontroly ve Štěchovicích, ale to už asi bylo dáno vyčerpáním. Kdo by taky v normálním stavu hledal vyhlídku dole u řeky, že? :) Vynechaná kontrola a tohle malé zaváhání nás stálo umístění do první desítky, skončili jsme 16. z 31 startujících dvojic v naší kategorii HH. Po loňském 23. místě z 36. to byl rozhodně posun nahoru, ale měli jsme na víc! Jen to jedno pivo v kopci před Buší chybělo … :)
Závod byl postavený moc hezky, kontroly byly přesně umístěny podle mapy, navíc na krásnýhm místech. Terén okolo Sázavy, Vltavy, Kocáby, přehrady Slapy byl tak členitý, že se těžko určovala optimální trasa, což příspělo k tomu, že asi žádné dvě dvojice nejely tu samou trasu. Škoda, že všechny kontroly byly za stejný počet bodů, určitě by byl závod zajímavější, kdyby byly obtížnější kontroly bonifikovány. A co mě začíná poslední dobou na MTBO závodech dost štvát, navíc to bylo podpořeno pořadatelem, kdy byl povolen start jednotlivců, že na kontroly nedojížděli oba závodníci, druhý (ten slabší) čekal pod kopcem nebo jel napřed. Od toho je to závod dvojic a tak by měl být výkon a následné umístění hodnoceno podle jejich společných schopností. Moc tomu nerozumím, že je vůle po lepším výsledku (nebo dokonce umístění na bedně!) silnější než smysl pro fair play a dobrý pocit z poctivého výkonu na trati. Pro nás je to rozhodně inspirace, že na trati budeme mít kontrolní komisaře.
Fotky z akce jsem dal tradičně do Fotogalerie.

g130421006-viprahly-bajkonur-v-posazavi-pavel-na-vyhlidce-trestibok

Jedno pivo a byli jsme do desítky

4 komentáře u „Jedno pivo a byli jsme do desítky

 • 26.4.2013 (12.11)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  díky za moc pěknej článek. Ten nešvar s dojížděním jednotlivců by možná vyřešila velká viditelná startovní čísla. Pak by se mohli trochu kontrolovat i týmy navzájem. Navíc by bylo určitě zajímavý srovnání ve výsledkách s těmi, kteří vás na trati zaujmou. Jinak tu chybu ve Štěchovicích jsme udělali taky. Takže ahoj na Kobylkách.

  Reagovat
  • 26.4.2013 (13.21)
   Trvalý odkaz

   Velká startovní čísla pomohou, ale nespasí to. Mně osobně se stejně nechce ty „zlobiče“ práskat v cíli pořadatelům. Asi by si to měli v hlavě srovnat sami a uvědomit si, proč na závodě jsou. A přehodnotit, jestli jim za to podvádění, lepší umístění v tabulce stojí.

   Reagovat
 • 21.4.2013 (22.54)
  Trvalý odkaz

  Sláva nazdar výletu! Díky za článek, my jsme ze zdravotních důvodů zůstali doma, taxem rád, že si můžu alespoň počíst o co jsme přišli ;o) S tím fixlováním ohledně nedodržování „na dohled“ ve dvojicích, přesněji nedojíždění ke kontrolám, jsem se setkal i na Sixkách(na dvou ročnících), vždycky se někdo najde, to je marné, já bych řekl spíše trapné. Nicméně my si jezdíme vždycky užívat, takže se kvůli toho nerozčilujem ;o) Tak nejpozději na Kobylkách Ahoj!

  Reagovat
  • 26.4.2013 (13.19)
   Trvalý odkaz

   To my se taky nerozčilujem, ale nahlas o tom dáváme vědět! Pokud ne někdy dříve, tak na Kobylkách ahoj!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..