Popis závodu:
Ztracené kobylky jsou orientační závod dvojic na horských kolech (možné jet i na krosových nebo trekkingových). Je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Samozřejmě kdo chce, může to pojmout i více závodně, to je na každém. My Vám do terénu umístíme dostatek kontrol, které budou na zajímavých místech, abyste kraj Horní Berounky, kde se závod koná, dobře poznali. Každá kontrola bude obodována, podle toho, jak obtížné bude její dosažení. Vaším cílem bude sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu pro danou kategorii. Trať si tedy volí každý sám, aby se včas vrátil a aby přitom sesbíral co nejvíce bodů. Tedy každý sám … je to závod dvojic, tak se musíte dohodnout, což bývá někdy těžké. :) Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu (musíte být od sebe nejdále “na doslech”) a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Dodržování tohoto pravidla budeme kontrolovat.

Trať:
Kontroly budou umístěny v okolí startu – cíle. Trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty, které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje. Budeme se snažit ukázat Vám nejkrásnější místa okolí, určitě vás poženeme do kopců, údolíček, ale přidáme i nějaké zajímavé vsuvky, aby bylo při sbírání kontrol veselo.

Prezentace:
Prezentace před závodem bude v pátek 13.6. od 20:00 do 22:00 a v sobotu 14.6.2014 od 8:00 do 9:30 v areálu startu – cíle, tj. v areálu rekreačního střediska Mladotice. Výklad trati bude v sobotu 14.6. v 9:45.

Start:
Místo startu bude přímo v areálu rekreačního střediska Mladotice. První dvojice vyjedou na trať v 10:00. Podle počtu přihlášených účastníků budeme volit počet zároveň startujících dvojic a rozestupy mezi nimi, tak, abysme mohli poslední dvojici vypustit na trať nejpozději v 11:00.

Cíl:
Cíl bude na stejném místě jako start. Časový limit budou mít všechny ketagorie 300 minut od startu, výjimku tvoří kategorie PL, která má časový limit 150 minut. Výsledky začneme počítat v 17:00, kdy by měli být zpátky i ti největší vytrvalci nebo znalci map. :)

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 80ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každé z nich budou unikatní orienťácké kleště, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.

Ztracené kontroly:
Specialitou našeho závodu je, že ne všechny kontroly jsou zakresleny na mapě. K získání bodů z těchto kontrol je obvykle třeba troška fištrónu nebo zručnosti. Tyto kontroly mají vždy nějakou spojitost s aktuálním tématem Ztracených kobylek. Letos jím jsou Lovci mamutů.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 350 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limutu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 330 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiná hlídka 330 bodů, ale přijela třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje pořadí přihlášení týmu do závodu.

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy v měřítku 1:50 000 od kartografického vydavatelství SHOCART. Čekejte mapy se zakreslenými kontrolami, popisem a bodovým ohodnocením kontrol. Tyto mapy dostanete až v okamžik startu a počítejte s tím, že Vám dáme dvě do dvojice.

Mapníky:
Kdo si potřebuje pujčit nebo koupit mapník, může si ho objednat předem, aby jich bylo na místě dost. Půjčovné by mělo být kolem 50,- za den při rezervaci do 11.6., pozdější rezervace nebo vyzvednutí na místě za 100,-. Jsme domluveni s RaMachem, zajišťujeme prodej nebo zápůjčku mapníků AUTOPILOT z www.mapholders.cz

1) Rezervace mapníků jsou ukončeny. (Pro obrovský zájem a omezené kapacitní možnosti RaMacha.)
2) Na místě bude RaMachova žena mapníky vydávat dle pořadí, jak se kdo dostaví. Doporučujeme dostavit se rovnou s kolem.
3) Když má někdo požadavek na mapník specifický, nemusí mu být vyhověno. Když  bude garantovat vážný zájem k nákupu, pokusí se mu RaMachova žena vyhovět.
4) kdo má mailem potvrzenou rezervaci, ať je v klidu, mapník pro něj bude
5) mapníky bude Ramahova žena spíš jen vydávat (včetně montážního materiálu) dle řídítek a představce daného kola, očekává se vstřícný a tolerantní přístup všech zájemců a schopnost si mapník připevnit.

Doporučené vybavení:
Horské, krosové nebo trekkingové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení.

Startovné:
Startovné je 300,- na dvojici při platbě převodem na účet pořadatelů 2100241054/2010 do 9. června, což je poslední možný den platby převodem. Pozdější platba, tedy platba na místě při prezentaci, pak znamená startovné 350,- na dvojici.
Sponzorům a partnerům závodu nabízíme start zdarma!

Co dostanu za startovné:
Zejména parádně rozmístěné kontroly v krásné přírodě Střely, povodí Horní Berounky (a zážitky z jejich sbírání. V ceně startovného je dále čaj před závodem, bohaté jídlo po závodě, nápoj (pivo nebo limo) a večerní hudební projekce. Motivací k závodění s ostatními Kobylkami mohou být i ceny, které máme připraveny pro první tři místa v každé z kategorií nebo to, že za každou platíci dvojici odvedeme 50,- příspěvek na charitativní účely.

Registrace:
MTBO Ztracené kobylky se uskuteční v sobotu 14.června 2014. Elektronické přihlašování je ukončeno.

Podmínky účasti:
Závod se jede na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu.
Každý závodník se zavazuje dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích.
Během závodu (po celou dobu) musí mít každý účastník cyklistickou přilbu na hlavě!
Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste pro tento závod dostatečně zdravotně způsobilí, jedete dobrovolně na vlastní nebezpečí a nebudete v případě úrazu nebo škody způsobené sobě nebo druhé osobě požadovat na pořadateli žádné odškodnění. Závodníci do 18 let se mohou zúčastnit pouze na plnou odpovědnost jejich zákonného zástupce.
Hlavně to s tím závoděním nepřehánějte, zdraví máte jen jedno!

A co večer?
Večer v sobotu se nikam nechystejte. Chystáme pro Vás naši hudební produkci od profesionálního DJ. Když bude hezky, bude to pod širým nebem! A pokud bude pršet, máme parádní zázemí na večerní trsání a nekonečné probírání záludností kobylkotrati.

Kategorie:
1) MM … Muži
2) DD … Ženy
3) MD … Mix
4) MM+ … Muži nad 80 let věku v součtu
5) DD+ … Ženy nad 80 let věku v součtu
6) MD+ … Mix nad 80 let věku v součtu
7) N … Naděje – jeden z účastníků mladší 15ti let, oba šlapou
8) PL … Pidilidi – jeden z účastníků ještě sám nešlape (vozíky, sedačky, kola na tyči, …)

Ubytování, jídlo a zázemí:
Ubytování bylo umožněno v chatkách nebo stanech v Rekreačním střediska „Mladotice“ a celý areál budou mít Kobylky pouze pro sebe. Ceny za ubytování za osobu a noc jsou:
– chatky: dospělý 182,00 Kč, děti 175,00 Kč
– stan: dospělý 85,00 Kč, děti 65,00 Kč
(cena za děti je od 3 – 12 let)
Ubytovací kapacita chatek je již naplněna. Ubytování je ale nadále možné ve stanech. Místa, kde je možno stan rozložit, budou pro nás vyznačena. Za stany se bude platit hotově vedoucímu střediska na místě. Ubytování ve stanech doporučujeme telefonicky rezervovat a objednat si jídla v jídelně – to vše u paní Gabriely Grozíkové:
tel.: 417 805 155
mobil: 725 234 934
e-mail: zsoodb-zk@seznam.cz
Ohledně jídla je důležité zdůraznit, že dopředná telefonická objedávka jídla Vám zajistí skutečně kvalitní stravování. A to hlavně na páteční večeři (výdej od 18:00 do 22:00), sobotních snídaní (7:30-9:30) a nedělních snídani (8:00-11:00). Jídlo po závodě i pozdější večeře je zajištěna automaticky. Kdo si jídlo neobjedná, hlady určitě neumře. V areálu je kromě jídelny také hospoda, kde se vždycky nějaký ten dlabanec najde.
Kdyby někdo chtěl, je možné si objednat bydlení v chatce také v nedalekém Táboru Poldík – kontakt na objednávání je Zdeňka Čechurová – 739 585 654.
Na pátek, sobotu i neděli zajistíme dostatek kvalitního jídla a pití pro všechny účastníky. Parkování bude řádně označeno, stejně tak i místa, kde se parkovat nesmí. Kromě 2+2 sprch a vody ve Střele bude také k dispozici hadice pro otrlejší a nebo na mytí kol. Dále je v areálu bazén, který bude v provozu od 8,00 – 22,00 hod.

Plakát:
Budeme rádi, pokud nám pomůžete s propagací a na legální místa plakát vylepíte. Plakát v tiskové kvalitě je ke stažení zde.ztracene-kobylky_2014_plakat

3 komentáře u „Propozice 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..