Termín letošní podzimní akce jsme riskantně „kopli“ až na letošní jediný podzimní prodloužený víkend, tedy ten se státním svátkem na Den vzniku samostatného Československa. To, že se ten risk vyplatil a počasí bylo nádherné, asi ani nemusím psát, máme to tak obvykle. Nebo jsme dosud měli a snad jsme to teď nezakřikli. :)
Již po třetí jsme zopakovali pro nás perfektní zázemí Lesního hotelu v blízkosti Máchova jezera a Doks, tedy úplně ideálního terénu pro orientační sporty. Pan Hradecký se o naši početnou skupinu 34 dospělých a 21 děti parádně postaral a my jsme se mohli věnovat přípravě programu. Kromě krásných ohoubených procházek, výletů na kolech, projížďky parníkem na Mácháči nebo prohlídky hradu Houska jsme připravili dvě orientační hry.
Tou první byl klasicky scorelauf po místních lesích, kterého se zúčastnilo 15 rodin. Jako obvykle jsme bonifikovali týmy s dětmi do deseti let, protože s nimi je nejen těžší přesun v místních písčitých terénech, ale zejména je těžké jim vysvětlit smysl toho běhání a hledání toho oranžovo-bílýho nesmyslu s kleštěma v lese. Aby byla hra zábavnější, po doběhu si týmy mohly naházet nějaké body navíc v kostkách a nebo je nahnat ve speciálním kvízu, který prověřil znalosti účastníků z historie První republiky. Tahle kombinace nevykolejila obvykle výborné Nalezené kobylky, které zvítězily ani bronzové Drgáčky, kteří se postupem let zařadili mezi špičku těchto závodů. Poprvé se naopak do čela dostali Maňasové a myslím, že stříbrnému odlesku nic neubralo, že byl hodně naházený kostkama. Poměrně hluboko v poli poražených totiž zůstaly týmy jako Kačomyš nebo OO 134 a tak bylo večer hodně důvodů k oslavám a nebo probírání toho, kde se stala chyba. :) Mimochodem, kontrolu za 100 bodů, která byla pastí a její návštěva by s největší pravděpodobností znamenala těžké časové ztráty, nikdo nenavštívil. To svědčí něco o tom, že byli všichni účastníci při smyslech a neběhali po lese zmatený jak včely. :)
Druhý den jsme připravili něco pro naše děti. Bylo už po přechodu na zimní čas a tak jsme je mohli krátce po večeři vyslat do lesa na dětskou noční bojovku. Káťa postavila v lese deset kontrol a každou z nich osvětlila pomocí kahánků na baterky. Vstup do tajemného lesa byl skrz starou rezavou branku, kolem které byl namotaný svítící řetěz, poslední kontrolu hlídal obrovský svítící pavouk chráněný sítí pavučin. Děti se se všemi nástrahami a hlavně se svým strachem výborně vyrovnaly a protože už druhou noc poměrně klidně spí, řekl bych, že to v nich nechalo spíše ty pozitivní zážitky. Zatím to vypadá, že děti i dospělí se už teď těší na zimní akci, kterou uspořádáme tradičně ve Sklenařicích a Kořenově. Tak třeba nám to všem vydrží!


Republikový orientační běh a dětská noční bojovka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..