Víkendový pobyt s mými bezva kolegy z CZ.NICu v České Kanadě, konkrétně v osadě Blato a Penzionu Lada, byl ve znamení outdoorových aktivit. A protože jsme bydleli blízko tamního areálu pevných kontrol Osika a byla tak k dispozici i podrobná mapa pro orientační běh, nemělo smysl pochybovat o tom, že bych nepostavil menší orientační bojovku. :) Bára prostě umí najít to správné místo na ubytování!
V sobotu odpoledne jsme se vrátili z výletu do Maříže a Slavonic trošku dříve a já pak hned vyrazil do okolí plného lesů, luk s kravkami, rybníků a také na pražce úzkokolejky, která místní nádherný kraj zajímavě doplňuje. Mapa s umístěnými patnácti kontrolami seděla parádně a tak jediné, co jsem musel udělat, bylo roznést na určená místa lampióny s kleštičkami. Je to trošku škoda, že nejsou kontroly kompletní, ale zase jsem se na všechna krásná místa musel osobně podívat. Do závodu jsem vybral 10 kontrol a protože byly rozmístěny na rozsáhlejším území než dávám obvykle, limit pro závod jsem nastavil na 90 minut. Věděl jsem, že do závodu nenastoupí tolik dvojic, abych je mohl dělit dle kategorií a tak jsem se pokusil dvojice s “handicapem” vybavit bonusy. Zuzka měla slíbený bonus, pokud s ní bude startovat Adam, což se nakonec ukázala jako dobře motivační, ale i trošku kontroverzní, protože po podobném zvýhodnění volal i Jára. Ale ten jezdí pravidelně do práce na kole, tedy sportuje a tak jsem těm tlakům odolal. Co na tom, že do práce na kole jezdí jednou za rok. :) Pak jsem bonusem vybavil týmy s dětmi a také se ženou, za což jsem zase sklidil kritiku, že by to Evropská unie neviděla ráda. :) Co naplat, není možné vyhovět všem. Aby byl závod zajímavější, další bonusy se daly získat za posbírané jedlé houby a nebo za kaštany. Také start “do tmy” znamenal body navíc, konkrétně 30, což bylo málo. Hledat všechny kontroly ve tmě bylo opravdu o dost náročnější. Ale asi taky zábavnější. :)
Každopádně na trať nakonec vyrazily 4 smíšené dvojice, 1 rodina a jedna trojice. Do penalizačního pásma se výrazně zařízla jen trojice Noční střelci (Věrka, Radek a Michal) a znamenalo to pro ně šesté místo. I přes nejhezčí přinesenou houbu, praváka a pokus o přiznání bonusu za nalezení “mrtvolky dítěte”, který nebyl úspěšný. Před nimi skončil s přehledem rodinný tým Akční potenciál (Lucka, Vlasta, Česťa a Sváťa), stačilo jim k tomu najít dvě kontroly, machrovina! :) Na čtvrtou příčku to dotáhl tým Mimino spí (Katka, Alix), který se jako mnozí další nejvíc vytrápil při hledání kontroly číslo 8. Najít ji ve tmě bylo fakt těžké, skoro jsem ji nenašel ani já ve dne. :) Třetí skončili Ukvapenci (Zuzka, Jára), což potvrzuje moje předchozí slova o tom, že Jára patří mezi sportovce. A co neměli v nohách a hlavě, dohnali houbama, přinesli jich totiž nejvíc – za 50 bodů! :) Největším šokem bylo ale druhé místo Tatránků (Zuzka, Adam) a znamená to, že příště už za Adama žádný bonus nebude! Jako jediní si troufli zkrátit cestu přes vypuštěný rybník a byla to zřejmě dobrá strategie. A kdo vyhrál? Barbaři (Bára, Vilda) byli neuvěřitelní, zvládli totiž oběhnout všechny kontroly! To jsem fakt od nikoho nečekal a udělalo mi to obrovskou radost. Pro samý běh ale nepřinesli žádnou jedlou houbu, jen trs prašivek, takže i tato dvojice má do příště co vylepšovat! :)
Jsem nadšený, že ten závod všichni podstoupili a podle diskusí do pozdních nočních hodin bych i řekl, že si to i užili. :) Těším se, až zase příště něco pro kolegy nebo kamarády postavím. Těší se oni taky? Asi mi to neřeknou, ale já příště zase něco vymyslím! :D

Kanadské noční dobrodružství

3 komentáře u „Kanadské noční dobrodružství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..