Události se v životě většinou řetězí, jedna navazuje na druhou, akce vyvolává reakci. Jedním z takových případů je účast Vildy na Kanadském nočním dobrodružství loni na podzim. Vilda jakožto velký fanda běhání poprvé okusil orientační běh. Tehdejší akce s nočním přívlastkem se mu tolik líbila, že vyjádřil přání si zase něco takového zaběhnout. A tak jsem si tehdy řekl, že by mohl dostat běžecký orienťák k narozeninám. Pak jsem si ale taky říkal, že bych si ho s ním rád zaběhl …
To bylo začátkem října a mohlo by se zdát, že zůstane u “hospodskejch keců” a nic z toho nebude. Ale to by nesmělo být mé švagrové Kristiny, která si tenhle minipříběh se zájmem vyposlechla a navázala tím, že už dlouho vlastně chce nějaký menší orienťák uspořádat. To byla pro mě voda na mlejn a za pár dní jsme měli od Klubu orientačního běhu Tretra Praha výbornou mapu Ďáblického háje. Tuto proto, že Vilda běhá čtyřikrát do týdne právě tam, kromě toho, že přímo v Ďáblicích bydlí. Pak už stačilo udělat miniweb a předat pár informací Kristině a v únoru mohl Vilda dostat svůj dárek. Vilda pak rozeslal pozvánku svým přátelům a nechal si od nich určit geniální termín závodu na dnešek.
Krátce před čtrnáctou hodinou jsme se začali scházet ve startovní hospodě a před třetí už startovaly první dvojice z celkových deseti. Přes výhodný systém bonusů za děti jsme oba naše malé sportovce nechali u babičky a vyrazili poznávat krásy Dáblického háje s Káťou sami. A byla to fakt nádhera! Kristina, se svou asistentkou Janou, nás protáhla spoustou krásných míst jarem překypujícího lesa, kromě klasických kontrol přidala i zábavné kvízy, ztracenou kontrolu a poklad! Cílů hledání bylo na hodinu tak akorát … teda tolik, že jsme se s Káťou shodli, že se do Ďábličáku musíme ještě někdy vrátit na výlet, aby byl čas si všechno pořádně vychutnat. Přeci jen jsme trošku podlehli závodní atmosféře, většinu času jsme běželi a kochali se jen málo. :)
Ale třeba se se nevrátíme jen na procházku. Podle hodnocení ostatních účastníků se zdá, že by možná byl zájem i o další ročníky. Uvidíme. Každopádně Kristina se jako organizátor více než osvědčila, tak bych se jí neobával říct zase. Děkujeme za krásné sportovní odpoledne!


Vildovo Ďábličák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..