V sobotu 19. ledna jsme v Kořenově uspořádali malou orientační akci pro kamarády. A protože jsme hraví a žraví, pojali jsme to tentokrát velmi volně a klasickému scorelaufu předcházelo volné sbírání razítek místních provozoven a masopustní kvíz. Ve všech třech částech bylo možné získat maximálně 200 bodů. I když … co byste jako organizátor dělali, pokud by Vám někdo ukázal razítka umístěná podle filmu Ostře sledované vlaky? Asi byste taky „vyměkli“ a dali nějakej ten bod navíc, ne?! :)
Samozřejmostí těchto malých akcí, protože jsou pro rodiny s dětmi a bývá nás obvykle do dvaceti týmů, je to, že všichni startují v jedné kategorii a za start s dětmi je bonus. Byl jsem opět slovně napadán :) jednou bezdětnou dvojicí, že je to nefér, že 50 bodů za jedno a 100 bodů za dvě a více dětí je moc, ale nakonec se ukázalo, že to tak nebylo. Budoucí vítězná dvojice zataktizovala a zřekla se své malé dcerky (teda jako na ten scorelauf!) a příslušných padesáti bodů a přesto suverénně orientační část vyhrála, když ji z deseti kontrol chyběly jen dvě a nechyběl jim ani nejvzdálenější a nejvíce bodovaný lakatoš! Všichni, kdo do běžeckého závodu vyrazili, se potýkali s více jak metrem sněhu, který měl sice „pochozí“ površek, ale pod těžšími vahami se mírně bořil a to výrazně komplikovalo možnosti ladného pohybu v terénu.
Speciálním zpestřením byl letos masopustní kvíz, protože jsme měli na večer naplánován masopustní rej s maskami. Bylo vidět, že téma některé účastníky zastihlo nepřipravené a jiné zase nadrcené až to nebylo hezký! :) Ale i tato část pěkně míchala pořadím a tak se ne všem obvyklým favoritům dařilo jako obvykle, což bylo vlastně cílem. Je třeba dát také prostor jiným, nesypat všechnu slávu furt jen na jednu hromadu. :)
Děkuji všem, co se zase závodu zúčastnili, někteří opět s „kachnou“ z Vyhlídky v žaludku a děkuji moc majiteli a skvělé obsluze v restauraci, že s námi měli trpělivost! Doufám, že si všichni masopustní ZOB užili, nejen první Nalezené Kobylky, druzí Emuovi s razítky na zadku nebo třetí Drgáčci, kterým tímto moc gratuluju a věřím, že jim vyhraná masopustní jitrnice chutnala!

Masopustní ZOB za krásného počasí

1 komentář u „Masopustní ZOB za krásného počasí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..