Kdo dneska nebyl venku, určitě lituje. A protože my litujeme strašně neradi, vyrazili jsme dneska s Vlastikem na sever od Plzně na první obhlídku letošních terénů. Myslím první reálnou, těch virtuálních od stolu jsme měli několik. Hlavně teda Vlasta, jako letošní hlavní mapař, má řádně místní terény pečlivě prostudovány. A nejen to, měl připraveno rozmístění kontrol na mapě, takže pečlivé broušení terénu by mělo znamenat jen kosmetické úpravy.
Realita je ale jiná. Hned na druhém kilometru od dnešního startu (ne z Mladotic) jsme objevili místní Stonehenge a ten se nám jako kontrola zdál ideální, přitom na mapách ještě není. Na třetí kilometru zase chybí cesta, takže přelejzáme ohradníky, dostáváme několik elektrických ran, sledujeme, jestli za náma vyrazí bejčci a hlavně odmazáváme cestu z mapy, abyste se tudy v červnu netáhli a pak nám v cíli nevynadali. Třetí kontrolu posunujeme z lesního křížení cest k rybníčku, kde se tak krásně svačilo (zase jsme jeli na housky, pozn. red.), že jsme si říkali, že by se tam mohlo líbit i vám. Pak objevujeme hospodu, kde místní hostinskej porcuje dříví na štípačce a má teda jako zavřeno. Ale když ho poprosíme, jestli nám dá něco k pití a ptáme se, jestli má naražený pivo, odvětí: „Přeci nebudu ve svý hospodě pít vodu,“ a odchází nám natočit. Chová se k nám vlídně a tak si na něj bereme číslo a máme ho jako prvního v seznamu možných ztracených kontrol. Tenhle objev nás stál sice asi hodinu, ale určitě se to vyplatilo. Pak jsme pokračovali na další a další kontroly a jen málo z nich zůstalo na místě, co se zdálo dobré z obýváku. Třeba proto, že okolní cesty neseděly a tak jsme vybrali jednoznačnější místo.
Suma sumárum, upřesnili jsme polohu celkem deseti kontrol. Potřebovali jsme na to něco málo přes 40 km a 600 výškových metrů. Tahle oblast není tak moc kopcovitá, na první jarní rozjezd byla ideální. Bahna v lesích bylo přiměřeně, počasí bylo úžasné a my nadšení, jak je tu krásně. Přesto, že už sem pár let jezdíme, objevili jsme zase spoustu tak krásných míst, že už se nemůžu dočkat, až tam budeme pokládat kontroly naostro a až si je pak následně užijete i vy. Co na tom, že u toho budete někteří i závodit, to ke Kobylkám prostě patří.


První obhlídka trati

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..