Přípravy vrcholu sezóny je třeba zpestřit a orientační sport přiblížit i těm, co ho ještě neznají nebo si k němu teprve vytvářejí vztah. Proto během roku pořádáme několik malých, většinou běžeckých, orientačních závodů pro naše kamarády. Jsou to většinou rodiny s dětmi a tak je to činnost nadmíru zábavná a vděčná. A o letošních Velikonocích jsme zase jeden takový zábavný závod připravili. Název takového závodu je důležitý a letos se, myslím, zvláště povedl. KVOK, aneb Krušnohorský Velikonoční Orientační Klus pobavil už jen při luštění toho, co které písmenko znamená. :)
Měli jsme to štěstí, že nám velikonoční pobyt naplánoval Pučák do Mariánské v Krušných horách, kde je úžasný areál pevných kontrol. Správce map Zdeněk Koč mně poskytl mapu bez zanesených pevných kontrol a já ho od té doby chválím, kudy chodím. Nejen za to, že mi mapu poskytl, ale za to, že byla naprosto perfektní! Moc díky, Zdeňku! Na mapě, respektive v terénu jsem rozmístil 10 kontrol a protože jsem kontroloval stav všech kontrol z APK, rozmístil jsem je opravdu po celé mapě. Časový limit jsem proto dal na 80 minut, aby bylo možné sebrat všechny kontroly, respektive, aby i ta nejvíc na severu nakonec nezůstala ležet ladem. V lesních partiích byl ještě sníh, běh mírně zkomplikovalo, ale na druhou stranu, louky byly bez vzrostlé trávy a tam byl zase postup rychlý a mohl být i přímý. Protože na trať vyběhlo „jen“ 13 týmů, zopakoval jsem obvyklou bonifikaci za odětené týmy, aby mohli všichni soutěžit v jedné kategorii. Orientační část byla maximálně za 300 bodů, s dětma pak maximálně za dalších 100 bodů.
Už tradičně jsem na klasickou orientační část navázal dalšími disciplínami. Velikonoční kvíz se úplně nabízel a protože mě už kamarádi znají, hodně z nich studovalo tradice ale i křesťanskou historii ještě pár minut před závodem. Výsledky této části byly tedy, až na jednu výjimku, hodně vyrovnané a pořadím to moc nezamíchalo. Maximálně bylo možné z kvízu získat 200 bodů, nejméně měl tým E.T. (který si tak vysloužil speciální odměnu – nekřesťanské čokoládové peníze) a hodně týmů kvízovalo za 190 bodů. Trošku zklamaný byl z týhle části „starej kastelán“ Vlasta, ale jak sebekriticky říká, občas ty bohoslužby trošku zanedbává.
Rozhodnutí KVOKu přišlo teda až v poslední části, v čamburíně s maximem 300 bodů. Tam zaperlili Pidilidi ze mlejna, kde měl nejslabší hod Pučák (170), malej Radimek 180 a neuvěřitelná Olča 200, takže její výsledek se započítával a vyšvihl je na první místo. Také Kuldánkům, kteří takovýhle závod absolvovali poprvé, se čamburína povedla (160) a skončili celkově druzí. A dalším překvapením byli Habáci, kteří obvykle končí v druhé polovině startovní listiny. Jejich 140 bodů z čamburíny je vyneslo na celkově třetí místo. Všichni ostatní v poslední disciplíně paběrkovali a nebylo nouze ani o záporné body za vyhozenou káču ze stolu nebo dokonce za málem trefenou Republiku vedle na skříni! Je zajímavý, jak jsou všichni při čamburíně do orienťáku nervózní a jak to nikomu nejde. Že by to bylo nedostatkem alkoholu v krvi, který je k této hře zřejmě opravdu potřeba? Kdo ví … :)
Všem účastníkům moc děkuju, že tento specifický „triatlon“ tak skvěle zvládli, gratuluju všem k výborným výkonům a těším se zase na nějaké opakování. S mnohými z nich už za pár týdnů na velkých Kobylkách! Jo a taky moc děkuju svý úžasný ženě Katce za supernádherný perníkový medaile a za nákup těch luxusních kraslic pro nejlepší! :)


KVOK, aneb nová forma triatlonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..