Studený máj – trasérů ráj. Nebo spíš … není už na co čekat, je třeba dokončit přípravu mapy i kdyby na kořalku nebylo nebo i kdyby padaly trakaře. Nebo také březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem! A protože jsme v dubnu pohrdli patnácti stupni a polojasnem, dostali jsme dneska za odměnu stupně tři, zataženo a déšť! A to jsme měli velké štěstí, že pršelo až odpoledne.
Není ale tak zle. Hlavní trasér Vlasta využil přívětivějších podmínek čtvrtka a pátku a doslova vybrousil lesní kontroly divokého severozápadu, kde těch cest podle mapy opravdu moc nesedělo. Najíždění předchozích dní navíc Vlasta absolvoval s rodinou, přesněji s Hankou a každý z nich měl za svým kolem káru s několika kily živý dětský váhy! To jistě ocení zejména Pidilidi, že s nimi držíme basu! :)
Dnešní najíždění začalo setkáním s Gábinou Grozíkovou (šéfkou RS Mladotice) a novou šéfkou místní restaurace paní Smrčkovou. Protože máme dlouhodobě výborné vztahy, bylo to příjemné povídání a domluvili jsme, co bylo třeba. Čepování piva by tradičně nemělo váznout, kuchyně také posiluje na největší nápor sezóny a naše zázemí bude v obvyklé kvalitě. Na dětském hřišti přibyly nové atrakce a u ohniště budou špalky na sezení i jako barové stoly. Areál bude, jako obvykle, připraven. Ve skladu jsme také nechali první auto věcí, které potřebujeme mít na místě v době konání závodu. Postupně nám to bobtná a asi se blíží okamžik, kdy budeme muset pronajímat dodávku. A nebo, že bysme šli zrovna do něčeho takového? :)
K najíždění jsme dnes, vzhledem k předpovědi a stavu počasí, využili auto. Zaplať pánbůh za tenhle nápad! Auto nám dobře posloužilo jako bar, ohřevna,  urychlovač přesunů a zachránilo nám suchou kůži před největším slejvákem dne. Díky tomu jsme dneska upřesnili umístění dalších 12 kontrol v SV části mapy a na zítra nám zbývají poslední tři. Místa volíme nejen krásná, ale také zastrčenější a složitěji dostupná, abyste to neměli zadarmo. Vypadá to, že se rodí mapa, která nepůjde za časový limit objet celá a poskytne prostor pro mnoho různých postupů. Jsme fakt zvědavý, jaký bude ta nejlepší. :) Kromě pár fotek, který mi Vlasta částečně zcenzuroval :), ještě nasdílím, že zvláště v lesích se snažíme kontroly dávat na místa, která jsou pro zkušenější mapaře a tak varujeme před blouděním, hlavně před tím ze splašenosti. Na několika místech vás to může stát i několik desítek minut a strašně moc sil. Ale nebojte, mapa bude sedět, jak prdel na hrnci! Vlasta maže neexistující cesty, dokresluje nově vzniklé a kontroly umísťujeme na jednoznačná místa.
Tolik asi dnešní report z vyhřáté sednice Podviničního mlýna, což parádní místo k pobytu. Všude spousta zvířat, klid, pohoda a dokonalá domácí strava od paní majitelky. Sem zase určitě přijedeme!

Májové najíždění kontrol

A s mapou jdeme do finále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..