Naše přípravy na desátý ročník našich – vašich Kobylek nabraly od pátku pořádný spád. Konečně jsme se dostali na letošní „místo činu“ a věnovali jsme mu ve třech lidech (Vlastík, Rybák a já) dvouapůldenní intenzívní péči.
O tom, že je místní kraj tvrdý a ostrý jsme se přesvědčili hned při dojezdu k naší romantické chajdě v Rabštejně nad Střelou. Řízl jsem si pneumatiku auta a v pátek měl práci pro pneuservis Pepé v Žihli. Pepé mě potěšil nejen ochotou pomoct, ale také tím, že naše Kobylky znal, i když není cyklista. Vyprávěl mu o nás jeho švára, který jako myslivec dostává rok co rok informace o tom, že mu lezeme do honitby. :) Cestou od Pepého jsem navíc v lese nad Žihlí potkal hadraplán a měl tak jistotu, že jsme tu opravdu správně! :)
Ale zpět k najíždění. Projezdili jsme a také prošli severní polovinu mapy a užili si tak hlavně nádherná, ale také hluboká, údolí Střely. Zjistili jsme, že plynaři už svoje dílo dokončili a tam, kde byly loni trubky jako kráva, letos občas někde kouká ze země žlutá tyč. Krajina je letos zatím brzce jarní, ještě syrová a tak jsme zvědaví, jak budou v červnu průjezdné cesty, na kterých dneska sotva začíná růst tráva. Vody v místních tocích, zejména ve Střele, byl takový dostatek a měla tak nízkou teplotu, že jsme zatím brodění vynechali. Doufáme, že příští najíždění bude už tepleji a hlavně, že na Kobylkách pak budou brody opět spíše za odměnu, protože bude tradiční krásné letní počasí. Činnost lesních těžařů je místy znát, ale zatím bych tu nemluvil o nějaké kalamitě, třeba jako jsme ji viděli v České Kanadě. Cesty byly docela dobře průjezdné, bahna bylo tak akorát, o prachu nemohla být řeč. A lidé jsou tu milí a když nám došla voda, přiskočili a doplnili nám ji. Měli teda také požadavek na startovní slot na Kobylkách, ale přeci jen, dávali nám jen vodu … :D
Prodloužený víkend jsme si na místě užili do syta, máme zkontrolováno cca 2/3 kontrol a spoustu poznámek a změn do letošní mapy. A protože jsme každý večer dlouho do noci dávali do kupy naše postřehy, jsme teď tak unavený, že vám už nic dalšího nenapíšu. Ale dám vám na koukání fotky. Jednak se pokocháte a těm, kdo berou přípravu megapoctivě, mnohé napoví. Ale pamatujte na to, že jsme mrchy a že fotíme i to, kam se nakonec nepojede. :)


Rabštejnsko jest proježděno

1 komentář u „Rabštejnsko jest proježděno

  • 25.4.2021 (23.13)
    Trvalý odkaz

    Ty vozis duse i v aute????????????????
    8-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..