Druhý květnový víkend nabídl nádherný jarně-letní počasí a tak náš záměr, ohledat místa pro zbylých 15 kontrol a rozmyslet dispozice v prostoru startu a cíle Kempu Tišina, nemohlo nic pokazit. Teda nemohlo … neštovice, který v pátek převzal Honzík od Ondry, znamenaly, že naše rodina se účastnila jen z poloviny, ale čekat na lepší okamžik už nešlo. O to spíš, že čas na ochutnání Kempu Tišina si našla většina organizátorů.
Západní prostory mapy jsme tentokrát pročesávali s Vlastou, z větší poloviny jsme jezdili odděleně, abychom projezdili maximum logických postupů mezi kontrolami. Příležitostí k opravám bylo opět požehnaně a některé kontroly jsme přesunuli jinam. Věříme, že na místa, která dobře najdete a budou se vám líbit. Nám se teda oba dny líbily moc! V severní části převažují krásné lesy, cesty jsou tu široké a dobře sjízdné, tedy tenhle směr budeme určitě doporučovat mladším kategoriím nebo hobby jezdcům. Jižní část jsme namotali hodně kolem Javornice, údolí jsou tu hlubší a ježdění náročnější. Ale příjemným osvěžením je nesčetně brodů, které byly i tento víkend hodně bohaté na vodu. Tedy pro kategorie s vozíky to na jihu opravdu moc není nebo jen pro ty nejskalnější. V mapě tak přibude několik vykřičníků a při rozpravě se o těch těžších místech také zmíníme. Jedním z těžších míst je také dojezd do kempu od severu, v poslední fázi je to opravdu slušný sešup a povrch není ideální – panely se štěrkem. V kombinaci s dojížděním v limitu a unavenými jezdci, by to mohlo být opravdu nebezpečné. Ale věříme, že se i zde projeví fakt, že jsme hobby závod a že za jízdu na hraně rizika ani ceny pro nejlepší nestojí.
Organizační část týmu měla za úkol podrobně prověřit možnosti kempu a vymyslet, jak vše zorganizujeme na místě. A to včetně parkování, které Honza s Pavlem pečlivě proměřili. Zdá se, že areál, při pečlivém dodržování pokynů parkmajstrů, 200 aut opravdu pojme. Ale dále přemýšlíme o parkování na 2,5 km vzdálené loučce, která leží u příjezdové polní / lesní cesty. Ta cesta je totiž dost rozbitá a jízda po ní autem je pomalejší než na kole. Navíc si nemusí potykat se všemi naleštěnými plechovými miláčky, co jsou zvyklý na asfalt. Zřejmě to vzdálenější parkování doporučíme těm, co budou přijíždět a odjíždět v sobotu. Nesměj mít sklerózu a na první dobrou by si měli vzít všechny potřebné věci a taky by neměli jet úplně na poslední chvíli, jako to mají někteří lumpové ve zvyku! V každém případě v prostoru startu a cíle auta mít nebudeme – bude to louka mezi chatkami. Tam bude i shromaždiště při výkladu trati nebo pro závěrečný ceremoniál. A v době, kdy bude probíhat, si bude moct kapela už chystat aparaturu v altánu, takže se s nimi nebudeme prát o jeden prostor. Sociální zázemí nabídne vyšší kapacity i kvalitu oproti Mladoticím, věříme, že i teplé vody vybude na většinu z vás. Vyzkoušeli jsme i kuchyni a bar a i tady se už rýsuje konkrétní organizace prací. Určitě víme, že budeme mít venkovní a vnitřní výčep, což by mělo zkracovat žíznivou frontu na minimum. IT zázemí Rybák také rozmyslel, WiFi pokrytí budeme zajišťovat pomocí dvou přístupových bodů. A naše WiFina opět nabídne průběžné výsledky nebo možnost zkontrolovat si svoji kartičku. Zkrátka, zdá se, že máme opravdu vše podstatné rozmyšleno a poslední 4 týdny do startu už to budeme jen ladit. :)
Moc se těšíme na to, až náš nový areál vyzkoušíte a samozřejmě i na to, až prozkoumáte všechna zákoutí naší mapy! Věřte nebo ne, ale už na to nebudeme čekat ani 4 týdny! Pro ty hodně netrpělivé a taky zvědavé tu zase máme pár fotek, co hodně napoví! :)


Ohledali jsme místa pro zbylých 15 kontrol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..