Jakkoliv je stavba trati Pavlova doména, vydal jsem se dneska taky do povodí Střely. Pavel kvůli technické závadě na kole nemohl a tak jsem byl moc rád, když se ke mně přidal Karel, jeden z loňských Kobylek naslepo, co se letos nestihl zaregistrovat.
Po včerejších bouřkách jsem čekal, že se „utopíme v bahně“, ale nic takového se nekonalo. Povodí Střely nám dneska ukázalo svoji nejhezčí tvář. Příroda byla díky studenému konci zimy ještě hodně syrová, ale začíná se už zelenat a objevují se první květy. Vody v řece bylo hodně, brodění bylo tím pádem loterijní, a je škoda, že jsme jej absolvovali pouze jednou. A to v místě, kde je v létě most, ale v ostatních obdobích je mimo řeku, aby nezachytával plovoucí binec v době povodní. Bude 9. června už léto nebo bude most mimo řeku? Uvidíme … ale možná bude příjemné se smočit. I dneska to bylo super, protože slunce pěkně topilo, až jsem se letos poprvé trošku spálil. A srnky, spousta srnek … možná jsme jich viděli desítky!
Projeli jsme celkem 13 kontrol z celkových 27 připravených od Pavla. Tři kontroly navrhnu Pavlovi přesunout, jsou v nejednoznačných místech, na pár místech doplníme nebo opravíme mapu. Podklady od SHOCARTu nejsou okolo Střely moc kvalitní, cesty tam vznikají a zanikají asi velmi divoce. A tak se určitě připravte na to, že kolem Střely, kolem té proklaté „zelené“ to bude prostě náročný na mapování. A taky na fyzičku. Pavel kontroly rozmístil tak, že kdo tam pojede, vejškový metry nastoupá pořádný. Jako my dneska na 68 kilometrech 1496 metrů! Ještě včera jsem si myslel, že je mapový prostor malý a rozmístění kontrol umožní sebrat hodně dvojicím všechno. Po dnešku si myslím, že to nedá nikdo. Což znamená, že to dají tak dvě dvojice. :)

MUDr. Štrosmajer taky na trati

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..