Nedá se svítit, Kobylky mají být za 6 týdnů, musíme začít plánovat, za jakých podmínek je uděláme. A to přes to, že jedinou jistotou je to, že nic není jisté. :) Ale to je tak trošku stav, se kterým se všichni učíme fungovat i v jiných oblastech svého života.

Napadá mě, že je to jako s tím překračováním Kralovického potoka o víkendu. Mohli jsme brodit (užít si to naplno) nebo jít po lávce (a užít si to trošku méně) a nebo to otočit (a potom prostě nepřekročit). S Kobylkama to máme tak, že my je chceme uspořádat, o tom žádná. Organizace závodu byla a je letos o dost složitější, ale nezastavila se. O víkendu jsme připravili mapu, tedy to nejpodstatnější pro orienťák máme. Víme, že letos je všechno jiné a mnohdy i horší a to se možná nevyhne asi ani Kobylkám. Ale s tím asi všichni počítáme, pivo do kelímku z okýnek nám budiž hmatatelným důkazem! Přesto si ho rádi dáme, že? :) Takže například s rouškama se dá určitě počítat, ty zřejmě neodpadnou ani po dalších rozvolněních, na která spoléháme. Další omezení sdělíme všem potom, co budou jasná (myšlenky na hudební produkci jsme se ještě nevzdali) … což bude zřejmě pár dní před Kobylkama, ale to také všichni víme.

Co je horší, jsou omezení počtu účastníků sportovních akcí. Přes to vlak moc nejede a pokud nebudou povoleny akce alespoň pro 200 účastníků, Kobylky letos nebudou. Neumíme si představit, že 3/4 přihlášených účastníků (nebo polovině, viz dále) neumožníme dorazit. Pokud budou povoleny akce pro 200 až 400 účastníků, Kobylky letos budou, ale uvažujeme o tom, že bychom termín závodu dětských kategorií přesunuli na neděli 14. června. V tomto případě by hrozilo, že bychom museli několik přihlášených účastníků zklamat (v kategoriích PL a N máme dnes 59 dvojic – tedy 118 účastníků, v ostatních kategoriích 141 dvojic – tedy 282 účastníků). Ano, bylo by to špatně, ale v takovém případě bychom nabízeli přeregistrace do volnějších dětských kategorií nebo bychom museli škrtat ve startovce. Strašně neradi, ale to víte. A škrtali bychom podle data úhrady za registraci, dřívější platba by znamenala jistější účast. Ke 4. květnu 15:00 má zaplaceno 68 týmů. Rozložení závodu do dvou dnů by byl poměrně bolavý kompromis, organizačně je to náročnější (komplikuje se sběr kontrol, dvojí výklad trati a vyhlášení výsledků, atd.), ale za nás je to lepší, než celý závod pro letošek zrušit. Poslední variantou je, a v tu teda jako věříme, že budou povoleny akce pro 400 a více lidí. Pak by mohly Kobylky letos proběhnout bez změn popsaných pro předchozí variantu.

Čekáme tedy na to, jak se vyvinou vládní opatření ohledně koronamrchy. Pokud budou pokračovat dobrá čísla a vláda dodrží čtrnáctidenní cyklus rozvolňování, je šance, že kolem 20. května budeme vědět, jak to bude od 25. května a dále. Ale nechceme jen čekat. Potřebujeme totiž vědět, jaká je morálka mezi Vámi. Jestli se víc připravujete a těšíte nebo máte obavy a účast už jste odpískali. Proto bychom Vás rádi požádali o jasné vyjádření, zda plánujete dorazit. A to tak, že nám buď do 20. května uhradíte 550,- za registraci nebo nám napíšete, že nepřijedete a registraci rušíte. V případě zrušení registrace letos vracíme celou částku, pokud se odhlásíte do 9. června. Pokud Vás bude 20. května o půlnoci aspoň 100 platících, Kobylky budeme dále směřovat k realizaci, pokud méně, pořádat je pravděpodobně nebudeme. A aby těch “pokud” nebylo málo, tak pokud bychom Kobylky nakonec nedělali a Vy jste měli zaplaceno, nabídneme Vám přesunout předplatné na příští rok jako default volbu, případně navrácení poplatku ve 100% výši zpět. Tedy prosíme, vyjádřete se, potřebujeme vědět, jak s tím překonáním “Kralovického potoka” naložíte. Bez Vás totiž Kobylky opravdu nebudou Kobylkami, vy jste totiž Kobylky, ne my! :D

 

Rekapitulace – prosíme o Vaši reakci do 20. 5. 2020:

a) Chceme závodit a nemáme ještě uhrazeno – zaplaťte 550 Kč (VS je mobil registrace) ještě dnes, nejpozději do 20. 5.

b) Chceme závodit a máme uhrazeno – nedělejte nic, my s Vámi počítáme! :)

c) Nechcete to radši riskovat – napište nám obratem na info (at) ztracenekobylky.cz, že se odhlašujete nebo přijedete za rok.

Díky!

P.S. Víme, že nám rádi zaplatíte i více (600,-), což bude možné od 21. května, ale na to prosím letos nečekejte, nemuselo by se Vám to vyplatit!

My jdeme do brodu! A Vy?

5 komentářů u „My jdeme do brodu! A Vy?

 • Pingback:Další střípky do mozaiky | MTBO Ztracené kobylky

  • 6.5.2020 (7.14)
   Trvalý odkaz

   Ano, tenhle článek znám a dalo by se o něj opřít. Ale jsou samozřejmě i opačně znějící články, kterých naštěstí postupně ubývá. Za 5 týdnů věřím, že už nebudeme muset o ničem váhat. My jsme ale se potřebovali ujistit, že to stejně pozitivně vidí i naši účastníci a že má pokračování v organizaci smysl. A to se podle počtu nově příchozích plateb vs. odhlášek jasně potvrzuje. A hlavně podle pozitivních reakcí lidí. Díky moc Martine i Tobě za podporu!

   Reagovat
 • 4.5.2020 (20.45)
  Trvalý odkaz

  ahoj, vybrali jste k článku nádhernou doplňující fotku! :o) za tým Kolovrátek zdraví “kluk z brodu” a doufáme, že letos projedeme vodou zase!

  Reagovat
  • 4.5.2020 (22.54)
   Trvalý odkaz

   No, museli jsme dát nějakou akční fotku, přece! :)
   Pozdravuj Vikouška a že se zase těšíme! :D

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..