Dost bylo hyen, jsou někde přežraný a nic s nima není. Teda jako, mělo by bejt, protože jejich startovní sloty vydrží bez platby jen 7 dní, ale co už, to je na nich.
Hitem včerejška byl bobr! A možná by mohl být i hitem letošních Kobylek. :) Včera jsme se byli podívat na naše letošní centrum závodu – Kemp Tišina a probrat pár věcí s jeho vedoucím. A protože pan vedoucí zrovna ohledával ohlodaný zábradlí, provedl nás “podkempím”, kde vládne bobr evropský. Tohle až metr dlouhé a 30 kilo těžké zvíře v živé přírodě skoro nikdo neviděl, ani my ne. Je prý totiž hodně plachý. Jeho vodní díla jsou známější a myslím, že vám všem dáme při závodě možnost poznat je také. Pracovně to vidím tak, že tradiční poslední kontrola bude v/na jedné z bobřích hrází. Když už to ten hlodavec postavil, ať z toho je taky něco jinýho než zatopený louky a potíže s odtahem vody z místní čističky. Fakt nechápu, že na Střela je také řeka pro vodáky. Místní “Gabčíkovo Nagymaros” je prý velmi stabilní a co hlavně, i když se bagrem rozbije, přes noc to tenhle vodní huňatec zase obnoví.
Jinak v areálu je úžasný altán, který pravděpodobně využijeme pro výklad trati, pak asi i pro závěrečný ceremoniál, ale hlavně jako zázemí pro kapelu Kompress. Kdyby padaly trakaře, je v technické budově k dispozici podkrovní místnost, která pojme možná 100 lidí. V hlavní budově je kuchyň s jídelnou a barem, která je příjemně rozlezlá na terasu, takže to je mj. další zastřešený prostor. Také jsme objevili, že je v areálu vyšetřovna, kde budou kobylkokomisaři prověřovat důkazy porušení pravidel a ve vedlejší ošetřovně pak podle výsledků pátrání poladí výsledky hříšných týmů. Jiné využití těchto místností odmítáme! Mimochodem, ještě jsou poslední volná místa na ubytování, viz tabulka! A nezapomeňte si objednávat, dle instrukcí v Propozicích, jídlo! :)
O čem vedeme spory s naším parkmaistrem Honzou, je, jestli se všichni s autama do areálu vejdeme nebo ne. Já bych to viděl, že 100 aut by bylo v areálu tak akorát, tedy, že bychom k Javornici pustili jen ty, co dole bydlí. Zbytek by parkoval na louce před lesem (cca 2 km). Ale Honza tvrdí, že to dolů pohodlně naskládáme a ještě zbude místo na srocení před startem i mapování. Musíme to ještě promyslet, včetně toho, že příjezdová cesta je lesní a tedy rychlost pohybu auta je nižší než kola. Tedy parkování před lesem by vlastně pro sobotní účastníky nebyla časová ztráta. Pokud by si něco nezapomněli v autě, samozřejmě. Ale to se nestane. :)
Přípravy nabírají obrátky, dneska jsme domluvili podmínky pro výrobu kobylkočepic od formy Rituall, ladíme kobylkotrika a také praktickou náhradu za medaile. Myslím, že bobr postaví tak 3-4 hráze a budeme vám moc ukázat první hmatatelný výsledky i těchto příprav. Těšte se, protože my se teda jako, i díky návštěvě areálu, těšíme moc!!! :)

Copak hyeny, ale bobři!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..