Září se už do nás zakouslo jak moje děti do nedělního řízku a tak se pomalu obracíme do školního režimu. Vono to zase půjde. A nejen u nás to bude hodně díky našim starostlivým ženám.
Takže kdo neměl na přelomu prázdnin a školního roku čas řešit “ptákoviny”, mohl by se pomalu vzpamatovat a přihlásit se na Hasičské kobylky. Vězte, že máme aktuálně přihlášenejch neuvěřitelných 39 dvojic, z toho už 36 potvrdilo účast i platbou. Zdá se teda, že podzimní Kobylky neumřou na nezájmu a naše pokračování v přípravách nebude znamenat promarněný čas. I když promarněný … objevovat hasičské zbrojnice, to bylo fakt parádní! Včetně toho, že jsem oslovoval místní, protože na mapách leckdy, zejména ty staré a nejkrásnější, nejsou vyznačeny. Takže kontroly budou hasičárny, pokud se nám podaří sehnat souhlasy všech sborů. Aktuálně jich máme polovinu a protože se Pepa snaží, postupně přibejvaj. Kontroly, pravděpodobně 33, vám teda zajistíme! :)
Aby bylo vše s patřičným krytím, oslovil jsem Okresní sdružení hasičských sborů pro Semilský a Jablonecký okres a následně i pro Liberecký kraj a protože pro tyto organizace pracují ty správné ženy, máme od nich podporu “shora” a můžeme prohlásit, že naše Hasičské kobylky pořádáme ve spolupráci s Krajským sdružením hasičů Libereckého kraje. A to je pecka! O předání cen nejlepším z rukou nějaké hasičské šarže dále jednáme! :D
Pro ty, co si toho dosud nevšimli, ještě jednou. Kontroly budou na hasičských zbrojnicích. To je většinou v obcích nebo městečkách. A to znamená, že náš podzimní závod bude zřejmě hodně silniční. Finální výběr kontrol ještě nemáme, tedy nejsou jasné ani všechny postupy mezi nimi, ale už teď říkám, že kdo chce převahu lesních nebo polních cest, buď bude postupovat spíše pomaleji nebo bude přežranej asfaltu. Říkáme to dopředu, takovej ten závod prostě bude. A komu se to nezdá, může se odhlásit, peníze mu pošleme zpátky. Mimochodem, kvalita asfaltů v okolí Sklenařic … no, myslím, že by zase nemuselo bejt tak zle, protože je většinou bídná! :D A ano, při finalizaci kontrol se budu snažit vybrat takové, co vám nabídnou postupy po vedlejškách, teda tam, co se v zimě udržují pouze pluhováním nebo se neudržují vůbec. Ale nechme hada pod kamenem a sníh za Kotlem, snad nebude tak zle! :)
Dál se povedlo domluvit několik lokálních sponzorů a Káťa je právě přidává na plakát. Takže se nejlepší může těšit na dort z Cukrárny u Bachtíků ve Vysokém nebo budeme mít zase několik balíčků kafe z Vysocké pražírny kávy. A perlička na závěr! Již dříve ochutnaný a oslovený Pivovar Rezek se nakonec nechal také umluvit a dodá nám piva a limonády pro nejlepší ve všech kategoriích! Takže voda, co stekla z Černostudničního hřebene, co ji pan Rezek zušlechtil, se dostane až na Mexiko! Děkujeme místním podnikatelům, že náš podnik podpoří. A když jsem u těch díků, znovu posílám obrovský dík sice nelokálnímu, ale o to štědřejšímu Algotechu, který nás podporuje finančně!
A dneska poslední novinka … mapa. Zkoušeli jsme letos opět mapy od Seznamu. Což o to, chlapci byli velmi ochotní a mapu od nich máme. Bohužel jsme ale chtěli jít do měřítka 1:45 000 a tu mapu nám dodali bez rastru a navíc se nám jeví na první pohled kontrastnější. Spíše se tedy kloníme k tomu, že mapy použijeme opět od SHOCartu. Ještě to budeme diskutovat a porovnávat, kontroly ještě do mapy nesázíme. Je to sice práce navíc, ale chceme, abyste mapu měli dobře čitelnou.
A teď už se pokochejte několika vybranými hasičárnami, které jsem v posledních týdnech objevil. Pozor, zdaleka ne všechny nakonec budou na mapě, ale jako vysvětlení mé aktuální hasičské úchylky by ty fotky posloužit mohly, co myslíte? :D


Novinky z příprav Hasičských kobylek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..