Už to budou za chvíli 4 měsíce a 2 vlny Covidu, jsme naposledy psali o našem záměru postavit náš areál pevných kontrol. Řeklo by se, že je to dost času na to, aby už byl hotový, ale věřte, že od nápadu k realizaci vede cesta v podstatě jen hustníky na skalách a ty prostě rychlému postupu moc nepřejí.
Tak předně Covid nám to dost zdržel, jednání na obecním úřadě v Kořenově mohlo proběhnout až koncem května. Pak jsme záhy poslali oficiální žádost na tamní zastupitelstvo (a věřte, že to týden po Kobylkách nebylo zrovna jednoduché) a hodně díky tomu, že si podání žádosti i její obhajobu vzala osobně na starost místní podnikatelka Karla Štěpánková (majitelka Turnovské chaty), dopadlo to na zastupitelstvu 24. června dobře. Jenže, pak jsem hned záhy zjistil, že vlastně nikdo nemá o prázdninách čas něco dělat nebo jo, ale každý jindy. Takže to celý trošku zamrzlo. Ještě navíc jsme zjistili, že prostě nejsme schopni vyrobit spolehlivé kontroly “klapačky”, viz poslední blogpost na toto téma. Dřevo sesychá, klapačka se časem začne chovat jinak a zajistit, aby klapala ostny do stále stejného místa, je dost obtížné.
Naší inspirací pro využití již zajištěných akátových sloupků byl podobný areál na Hraběnce. Obhlídl jsem ho v půlce července a o prvním srpnovém víkendu jsem vyrobil prototyp našich kontrol. Řeknu Vám, ten akát je jak šutr … udělat do něj 1 díru o průměru 25 mm mi v sobotu trvalo asi 6 hodin. Jako zkoušel jsem na tátovu narexku nasadit kde co, ale když člověk nemá pořádnou frézu, je to boj. Ale v sobotu první sloup vznikl a já měl radost. V neděli jsem se pustil do dalších sloupů, ale když mě táta viděl, jak mučím jeho vrtačku, přesvědčil mě, že tohle není práce pro nás. Zajel jsem teda za místním truhlářem, panem Noskem, a on mi ty díry za pár minut vyvrtal. Zaplať mu to pánbůh, protože jinak jsme měli práci na půl roku s naším vybavením. Zbytek teď půjde doma doladit, když zapojím cirkulárku a motorovku. A taky možná tátu, který mi pomoc nabídl. Myslím, že sloupky se zabudovanými kleštěmi by tak mohly na konci srpna být hotový a mohly by se začít ocitat na svých místech. Ještě musíme doladit, jak je číselně a graficky označíme, ale i na tom jsme už začali s mou drahou ženou nějak pracovat. Mapa by měla vzniknout taky do konce srpna. Takže žádný prázdniny, ale práce jak na kostele. Na nějakým jiným než v Příchovicích, protože ten je moc hezkej! :)
V pátek posledního července jsme také s Pepou objeli všechna místa, kam jsem zjara naplánoval rozmístit kontroly a nafotili je. Chceme si totiž s obcí ještě finálně potvrdit, že na těch místech můžeme naše sloupky zakopat. Ono to taky bude dílo, protože terény v Příchovicích jsou v lepším případě samej šutr, v horším jednolitá skála. Ale věříme si, že jsme schopni areál na podzim dokončit. Uvidíme, třeba tu budeme volat o pomoc, pokud nebudeme mít sami dost sil na zapouštění sloupů. Kdo se hlásí první a má v září čas? :D

Areál pevných kontrol – žije to?

2 komentáře u „Areál pevných kontrol – žije to?

 • 4.8.2020 (17.55)
  Trvalý odkaz

  …řekl kdo???
  Pokud se pořád bavíme o svatováclavskym víkendu, tak si mně napiš, kapitáne… Jinak je to s termínama bídný, pak až říjen a dál…
  s.

  Reagovat
  • 5.8.2020 (12.24)
   Trvalý odkaz

   Takže přijedeš na ostrý test areálu, jo? No o ještě budu rozesílat, měla by to být velká víkendovka, přemýšlím i o kapele .. ale záleží, jestli s tím dále pohneme na přelomu srpna, září.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..