Jako unavenej jsem byl ještě dneska jak po tejdnu v kamenolomu a to jsem nejel závod a kontroly našich Hasičských kobylek zavážel autem! A co teprve vy, kerý ste byli 5 hodin na trati a pak ste “makali” na večírku, někerý ještě dalších 10 hodin! Jako, chtěl bych vidět “body battery” z vašich chytrejch hodinek! :)
Musím teda říct, že sobotní ráno nezačalo zrovna růžově. S blížícím se začátkem registrací přobývalo dešťových kapek a příjezd účastníků se nekonal. Námi označená parkoviště nebyla naštěstí vidět, ale věděli jsme, že jsou prázdná. Omluvné SMS, maily a telefonáty se množily. Dlouhou dobu to vypadalo, že závod proběhne za účasti těch několika dvojic, co přijely už v pátek a Ztracených Semilek, který nám ráno jako jediné dělaly velmi milou společnost. Musím říct, že tyhle holky to ráno doslova zachránily a jak se později ukázalo, nedělaly nám to “kvůli”, vony prostě sou asi nějakýho kobylčího druhu nebo co, protože akci hluboko v noci zavíraly! :)
Postupně ale pozitivních impulsů přibývalo. Třeba slivovicová podpora od kluků ze Semil (ty Semily jsou prostě skvělý město – musím se tam zase někdy vypravit!) nebo dojezd smíšené dvojice, jejíž identitu skryly pláštěnky, a která pronesla, že se jim děsně nechce, ale přijeli, protože ví, že jsme si s tím dali mraky práce. Postupně jsme se dostali na 43 týmů, což je o 14 méně jsme měli ještě ve čtvrtek, ale taky o 11 více jak loni a to bylo všechno zalitý sluncem. Takže vlastně neuvěřitelnej úspěch, protože počasí bylo fakt poctivý říjnový!
Místo toho, abych přede všemi s díky poklekl, vylezl jsem na štafle a vyložil trať. Bylo tam pár špeků, na který bylo třeba upozornit, třeba na více hasičen v Huti. Asi jsem měl dodat, že víc hasičen tu je v každý druhý vesnici a že ptát se lidí může bejt osudný. Potkalo to několik dvojic a přesto, že mapa byla, aspoň ohledně umístění kontrol přesná, nechali se místníma svést na zcestí a v několika případech kontrolu vůbec nenašli. Což je třeba v takovejch Příchovicích dost “na houno”, jak by se u nás lidově řeklo. Bohužel jsem fotky jiných zbrojnic nemohl uznat, to jistě pochopíte. :)
Když jste odjíželi, přestávalo pršet. Došli jsme se honem podívat na houpavý hasičský kolo k naší hasičně a pobavili se u dvou dvojic, který si jej zkusily. Musím říct, že to byla velmi atraktivní podívaná a hasiči si to taky moc užili! Odhalím, že to byl jejich nápad. Já chtěl, abyste přelejzali s kolama dřevěnou bariéru, ale voni mě překecali, že by to bylo moc těžký. :)
Po vašem odjezdu nastal klid, který jsme využili k občerstvení a musím říct, že sejkory byly fakt super. Teda neměl bych to říkat, protože jsme si je udělali jen pro sebe a na vás nezbylo, ale to bychom prostě nezvládli. Po obědě jsem si už už chtěl dát pivo a tu najednou zoufalej telefon z údolí Jizery, že borcům vybouchla duše a že jestli jim nemůžu nějakou dovézt. A protože jsem měl jednu pohotovostní v kufru auta a chtěl klukům zachránit závod, pivo jsem předal Vlastoj a do Vilémova zajel. Pobavil mě telefonát z Radčic, kde byla občerstvovačka. Prý, jak jako poznaj, že je konec, že furt jezdej další a další! Hasična, co je hospoda, nalákala 34 dvojic! Víc už vás bylo jen ve Sklenařicích a na povinné čamburíně! :D
Pak najednou byly čtyři hodiny, vy ste začali houfně přijíždět a chrlili jste první dojmy. Nejvíc jsem se divil tomu, že nikde nechyběl lampion, fakt jsem myslel, že jich zmizí aspoň 5. Asi maj holt hasiči respekt! A taky jsou naprosto úžasný, protože k nám vyslali delegaci z Libereckýho kraje, která pomohla při slavnostním ceremoniálu! Moc děkujeme Jiřině Brychcí a Kateřině Slavíkové, které k nám dorazily ve slavnostních uniformách a uzavřely sportovní část akce!
Večer pak nabíral velmi rychle na obrátkách, protože kapela Kompress v čele s Pavlem Černým byla úplně úžasná! Spontánní hodnocení od Kačomyši: “Kapela a večírek parádní, už jsme si dlouho takhle nezatančili. No a zpěvák v publiku / na parketu, kde to potkáš ? :-D Možná Dickinson na Iron Maiden …” to popisuje poměrně dobře. :) Kromě hudby, zpěvu, trsání a nekonečného rozebírání nástrah trati došlo také k vyhlášení celkových výsledků SHOCart Ligy a vylosování tomboly, kterou, a to je na hasičský akci divný, nikdo nerozkradl! :) Teda, taky se něco vypilo, to nemůžu říct! Takže si myslím, že nejen naše akce, ale celý ročník těchto krásných závodů na kole s mapou, byl zakončený na nejvyšší možné úrovni. Troufám si říct, že kdyby takovýchto plnotučných akcí bylo více, jezdilo by na ně i více lidí. “Lidi se chtěj bavit, žádný velký umění!” Mimochodem, myslím, že na to, jak vyjímečná akce to byla, Mexiko to zvládalo dobře. Děkujeme!
Ale konec kecání, jde se odpočívat nebo mě hodinky vynadaj! :) Mimochodem, kdo ještě nevyplnil svůj postup, prosím udělejte to. A taky sledujte fotogalerii, kde přibejvaj další a další fotky. Dneska jsem tam třeba plácnul fotky všech hasičen, protože všechny nikdo v sobotu neviděl. To jen, abyste věděli, že existujou! :) A když nám připojíte svůj názor, která byla podle vás nejhezčí, budeme rádi nejen my, ale i hasiči!

Ještě naposledy Hasičský

1 komentář u „Ještě naposledy Hasičský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..