Je naší dobrou tradicí hrabat se v číslech. Ne, nejsme tak dobrý jako Bosák a podobní, ale přeci jen se snažíme zpracovávat z našich dat historické statistiky. Letos to vyšlo na dnešek a musím říct, že to byl opět zábavný večer.
Práce s kontingenčními tabulkami se mi za ty roky už tak nějak zakořenila, ani funkce vlookup mi při ohledání loňské předlohy dlouho neodolávala. Horší je to jako vždycky s daty, protože se nám Kobylky registrujete tak trošku nekonzistentně. :) To, že se provdáte a změníte jméno, to teď ani nemyslím, na to totiž nepřijdeme. :) Spíše je zábavné sledovat, jak se Honzové mění na Jendy nebo Mílové na Miloslavy. Každej rok si říkám, že do těch dat nepolezu, že to nebudu vopravovat, ale žádnej rok to nevydržím a evidentní renoncy překopu. Něco najdu, něco ne … když se člověk probírá více jak 11 stovkama unikátních účastí a má na to jen jeden večer a nervy, jde se jen po “velkých rybách”. :) A těmi jsou hlavně ti, co nikdy nevynechali. Loni nám z těch našich držáků bohužel odpadla Petra Kočárková a Petr s Matějem Kdýrovými. Takže máme po 9 ročnících 11 stálic.


Protože se, doufejme!!!, blíží desátý ročník, koukal jsem se, jestli se k nám opět všichni tito držáci chystaj a skoro jo. Ivana je zatím ale jen mezi náhradníky a svoji desátou účast si bude muset teprve vybojovat, až hlídací kobylkopes zaštěká, že se někdo odhlásil. Zatím se tak neděje, respektive 2 odhlášené dvojice byly nahrazeny sponzorskými, aneb další dobrý důvod nás podpořit. :) Ale ono to přijde, sezóna odpadlíků teprve přijde, náhradníci si ještě přijdou na své. A pokud ne, možná bych pro vybrané z nich měl kšeftík … ale o tom zase jindy.
Další pohled do dat je ten opravdu sportovní. Jak je vidět z přiložené tabulky, čelo historických kobylkotabulek podle pořadí v jednotlivých ročnících zůstalo loni stabilní. Prvních 6 míst se neproměnilo a do první desítky se dostali jen dva noví borci. Letos bych čekal, protože jsou ti nejlepší hodně blízko sebe, že se špička může trošku proházet, i když bych tipnul, že Vašek Kroupa ještě první flek udrží. Saša má jet majle a bude podle mě spíš plnit povinnost účastnit se, druhé místo si ale udrží, i kdyby na chleba nebylo, jak ho znám. :) Martin má na to, aspoň papírově, dostat se na třetí místo, přeskočit Karlu s Pavlem, ale záleží jak mu sednou naše “prvky náhody”, které moc nemusí. :) Stálice Kristina bude odolávat nájezdům Rosti a bude to mít velmi těžké! Ivana, pokud se do startovky dostane, si svoji pozici podrží, pokud ne, na její osmé místo si už brousí pastorky Viktor. A jestli zase zamaká Kamil, může se taky podívat do desítky … no, bude to opravdu zajímavý, i na tohle se těšíme!
Hlavně se ale těšíme na to, že se zase sejdeme a užijeme si, aspoň s velkou částí z Vás, super víkend, který je pro nás už dlouhodobě takovým otvírákem léta. Sledujeme bedlivě vývoj kovidu a platných nařízení a řekl bych, že každým dnem jsme větší optimisté. Tak se to snad zase podaří a desátý ročník proběhne letos!

Kdo dá letos desítku?

1 komentář u „Kdo dá letos desítku?

  • 23.5.2021 (15.45)
    Trvalý odkaz

    Chtěl jsem napsat k papírovým předpokladům o možné změně na 3. místě napsat něco vtipného, proč tomu za sebe zas tolik nevěřím, ale nakonec to bude spíš smutné (a teď tomu teda věřím ještě míň). Sice už nemáme naježděnou nulu a jsou to aspoň jednotky km (počítá se menší číslo z dvojice, ne?) a ale Evičce se první jízdy v sedačce líbily. Jenže pak si někdo obě naše kola bez dovolení vypůjčil a podle stylu, kterým to udělal, je asi nepřijde vrátit. Ta dětská sedačka je pryč taky. Takže teď je pravděpodobnější, že dáme šanci náhradníkům, protože na silničním nebo 20 let starém kole se jezdí blbě a o dostupnosti kol se už psalo tady https://www.ztracenekobylky.cz/2021/04/kobylkokolo-a-co-dal/ :-) + i další důvody by se našly.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..