Hlásíme, že se vracíme do běžného normálu a soudě dle počtu vašich nových hodnocení, už jsou pro vás letošní Kobylky minulostí. Tedy je čas je trošku zhodnotit. A nejde vyjít z ničeho jiného než z vašich názorů (mimochodem klidně ještě dotazník vyplňujte), za které strašně moc děkujeme!
Když začnu neměřitelným sluníčkovým facebookem nebo celkovým hodnocením z dotazníku, viz tento graf:

mohlo by se tedy zdát, že můžeme být spokojeně usnout na vavřínech. Jenže to bysme nebyly my, mrchy kritický, který se snažej v těch malejch počtech záporáckejch hlasů najít ty, co nás můžou někam posunout, ideálně dopředu, teda jako do lepšího. :) (Jen doplňuji, že to jedno hodnocení, že akce “měla své mouchy” tam je proto, že akce měla také své brouky a housenky! Aneb téma se dostalo až do průzkumu spokojenosti!:)) Níž máme vyhodnocení toho, jak jste vnímali základní stavební kameny naší akce, tak, jak byly v dotazníku předloženy. Mohli jste je zařadit mezi “fakt dobré” nebo mezi ty “co se vám letos nelíbily”. Z toho vzešel následující graf, který je už trošku zajímavější:

Všechny parametry vyšly celkově do plusu, tedy žádná tragédie se nekoná. Jsme opravdu rádi, že je vidět naše snaha mít vše perfektně zorganizované, že máte rádi náš termín (2. červnový víkend – co děláte 10. června 2023? :)) a že dobře dopadl i region, večerní akce nebo ceny. U těch cen se zastavím … podle mě nemáme tento parametr dobře definovaný, mohou tím být myšleny ceny pro nejlepší nebo ceny za registrace, případně za služby v kempu. Tohle musíme příště upřesnit, protože jinak vlastně nevím, co nám říkáte. :) Nejvíce kritických hlasů, ale stále méně než těch kladných nasbíralo rozmístění kontrol, centrum závodu, téma akce a občerstvení. K většímu detailu se ještě dostanu níž, protože jste nám napsali hodně detailních komentářů.
Ptali jsme se také, které z letošních novinek jste viděli jako nejvíce přínosné a to je vidět zase z tohoto grafu:

Tady hrozně rád vidím, že jste chcete dopředu vědět, kdy spustíme registrace a také chcete, abychom ze startovky promazávali ty, kteří svoji účast včas nepotvrdí platbou. Tohle se letos opravdu osvědčilo, spolu se systémem pro náhradníky a hlavně tři a více týdnů před závodem docházelo prakticky k okamžité náhradě smazaného týmu za nový. Další kladné ohlasy vidíte. Když se zastavím u posledních mapníků, tak já osobně jsem rád, že jsme těch skoro 90 mapníků zvládli vydat a ve většině případů i namontovat a neměli jsme zmatky s tím, že bychom někoho posílali za někým dalším, který tam zrovna není nebo se chová jinak než my apod. Co určitě zlepšíme je potvrzovací e-mail po registraci týmu, kde je dnes napsáno “Rezervované mapníky (Platí se hotově až na místě):” a přesto, že tam žádné mapníky nejsou uvedeny, svádí to účastníky k tomu, že si myslí, že je mají. Byly takové asi 2-3 dvojice, moc se omlouváme, že jsme je museli s mapníky před výdejem dost napínat.

Spontánně kladná hodnocení

Kdo to dočetl až sem, dočká se slíbených detailů, které vychází z komentářů vašich hodnocení. Začnu těmi spontánně kladnými, co nás fakt těší. Jsme moc rádi, že vidíte naše nadšení pro věc, maximální nasazení a vstřícnost. Všimli jste si i toho, jak skvěle jsme nakonec zvládli parkování, které bylo pro nás na novém místě velkou neznámou. Také díky vám, byli jste disciplinovaní! Letos jsme dostali pochvalu za ztracené kontroly a to i od dvojic, které se dostaly na bednu. Ano i v tomto budeme dále pokračovat. Stejně tak budeme chtít vždycky být na místě, kde je větší kapacita WC a sprch (v Tišině násobně vyšší kapacita než v Mladoticích), zase budeme chtít stánek s kafem od Kofárny a na mapě vás budeme posílat hlavně na cesty, na silnice minimálně.

Tohle dokážeme a chceme změnit

Další balík, tentokrát už kritických, komentářů jsem si zařadil do sekce: “nízko visící ovoce”, které chceme sklízet. Tj. tady se pokusíme o změnu. Zkusím jen výčtově: ve várnicích pouze sladký čaj (přes naši kritiku po oba dny), na snídani chyběl sýr a kakao, značení v areálu mělo své rezervy (asi by to fakt chtělo mapku), na večer by to chtělo hodit část míst k sezení mimo přímý zásah hudby (aby si šlo lépe pokecat), zkrátit frontu na pivo / limo po závodě (ale nelze zcela vyřešit – kapacitně jde o 1 hodinu špičky, další lidi to nezaplatí – spíš jde o lepší organizaci, třeba tím, že nebudeme míchat pivo s nanukama, což se stejně nedá pít! :)), zase budeme promítat na TV nebo projektoru průběžné výsledky, vylepšíme instrukce pro kontrolu své kartičky (videomanuál?), zvážíme využití jiných mapových podkladů a třeba i změnu měřítka na 1:40 000 (pro možnost zobrazení většího detailu), tématem určitě nebude Trhák (i když si myslím, že ti, co ho kritizovali, ho prostě neviděli dostkrát :)), zvážíme losování cen pouze mezi nemedailisty, zlepšíme rezervaci jídla a ubytování (lépe připravená tabulka, skutečně online), pokud budou zálohy na kelímky a sklo, dáme to vědět, ještě lépe zkusíme popsat kontroly (ale 100% neslíbím, to prostě nejde – navíc na mapě jsme byli přesní), ještě snížit počet vyzobávacích kontrol (pro snížení chuti podvádět nebo eliminaci kolizí protijedoucích dvojic), do map ručně zaneseme důležitější změny zjištěné při pokládce kontrol, na gril by se mohla položit i zelenina nebo hermoš a hlavně by měl být už v pátek, nabízet tureckou kávu asi také budou umět kdekoliv :), zvážíme jestli kategorii SN neudělat jen na 5 hodin, zkusíme vymyslet atraktivnější jídla (ale pozor – za nízké ceny to půjde těžko – mimochodem – zdražení všeho letos není jen tím, že už nejsme u odborářů, ale tím, že se dramaticky zdražilo všechno všude – trošku mi přijde, že na to někteří zapomínáte a voláte po nízkých cenách a vysoké kvalitě a komfortu zároveň) a zejména, a za to bych se propadl, nebudeme měnit kategorii závodníků po závodě tam, kde to není vyloženě potřeba (třeba z MD na MM, když jsou ve dvojici fakt 2 chlapi). Tohle byla moje letošní největší chyba a strašně mě žere, že jsem podlehl nápadu té dvojice to udělat a přesunout je. Chlapci z toho teď také nemají dobrý pocit, ale tohle prostě už nejde vzít zpátky! :-(

S tímhle asi moc nepohneme, je to obtížné

Pak jsou tu záporné ohlasy, co se nám mění těžko a jsem spíše skeptický, že s tím něco uděláme. Třeba množství piva, které letos došlo, loni se 2 sudy vylejvaly. :-(. Ano, mluvíme do toho, ale finální rozhodnutí je na pivovaru, kolik toho pošle. My to nějak ovlivňujeme, ale přesně objednáváme jen 3 sponzorské sudy a část PET lahví. Zbytek PETek platíme, zbytek sudů si řeší provozovatel areálu, který v případě Tišiny, normálně hospodu neprovozuje, tedy zbylé pivo nechce. Sortiment na baru, hlavně kořalku, jsme také zkoušeli ovlivnit (a ať mi řekne jeden jediný organizátor MTBO, který tohle dělá), ale i tohle má u “nehospody” své nízké limity a velká omezení. Dále ceny ubytování, jídla nebo v baru, který jsem už komentoval výše. Ano, bylo to letos všechno dražší než v Mladoticích, ale lidi, proberte se, kde je co levnější? A pokud chcete mít lidi na úrovni, což v případě Tišiny platí na 100%, je třeba je z něčeho zaplatit. Pracovníci areálu nejsou naši organizátoři a chtějí svoji výplatu, stejně tak, jako to chcete vy. Jestli bude v areálu, ať už jsme kdekoliv, dětské hřiště, fakt není něco, co řešíme. Stejně tak nemůžeme řešit kapacitu bojlerů nebo jejich příkon (nebo příkon celého areálu), aby se 400 lidí po závodě umylo v teplé vodě. Tohle je prostě neřešitelný nebo řešitelný v areálech za úplně jiný peníze. Kdo přijede pozdě, musí se studenou vodou počítat nebo se mejt až později, až se zase vohřeje. Asi vše k areálu nebo gastru, což je mega těžký úkol s tím něco dělat. Náš závěr je, že bychom to rádi s Tišinou zkusili i za rok. Třeba i proto, že i Michal Šiler má svůj seznam věcí, které by udělal příští rok jinak, protože je to borec, co to vzal stejně odpovědně jako Gábina Grozíková a navíc má lepší možnosti ty věci měnit. Jestli to za rok v Tišině dopadne záleží ale určitě na celkovém vyhodnocení z jejich strany, na které zatím čekáme. S Michalem platily všechny (i ústní dohody) a přes to, že jsme tam byli poprvé, připravil zázemí velmi dobře. Také proto, že sám je biker! :) Mimochodem, kritici Tišiny … poraďte, kde jinde Kobylky dělat, abyste byli spokojený. Třeba máte nějaký eso v rukávu … já jen podotýkám, že jsme areálů viděli v posledních letech asi 2 desítky a žádný nesplní nikdy vše, třeba jen to, že tam takovouhle akci chtějí. :)

S tímhle spíš nepohneme a víme proč

A co fakt nebudeme řešit? Třeba to, jestli někde cestou rostou kopřivy nebo nechceme věšet na plot kartičky s výsledkama. Mapám také nedokážeme věnovat výrazně více času, tedy se smiřte s tím, že budou i dále patřit mezi nejlepší v SHOCART lize, ale dokonalé nikdy nebudou. Na tak velkém prostoru je vždycky nějaký postup, co nás nenapadne nebo cesta, která na jaře není vidět apod. Při výkladu trati budeme i nadále opakovat základní pravidla (třeba to, že se nesmí jezdit mimo cesty na mapě!), protože máme vždycky dost nováčků a také proto, že víme, že lidi propozice dostatečně nečtou. Sorry, ale tohle si musí pravidelní závodníci přetrpět. Protože chceme lidi bavit, budeme do repráku mluvit, když to bude třeba. Proto je máme a myslíme si, že díky nim se dá hodně věcí vyřešit. Není pochyb o tom, kdy je výklad trati, našeho časového harmonogramu se velmi přesně držíme i přes velký počet dvojic v závodě. Mimochodem, přes velký počet dvojic s časovou sekyrou jsme výsledky vyhlašovali pouze o 15 minut později oproti plánu. Neplánujeme koeficient pro mladé nebo starší, tohle prostě neumíme navrhnout, stejně jako nechceme handicapovat elitní jezdce. Kategorií tak akorát, další přidávat nechceme. Sjíždění závodníků, hlavně kolem startu, lze řešit jen omezeně, záleží, jestli je start uprostřed nebo na kraji mapy a kolik příjezdových cest vede od startu. Dále budeme držet naše faktory náhody (ztracené kontroly a komisaře), protože si myslíme, že to hobby jezdce pobaví a skutečným závodníkům to závod nezkazí. A pokud by mělo, nechť přenechají svoje místo těm, co se chtějí pobavit.

Tohle děláme vyloženě naschvál

Děkujeme za tip, že bychom měli spustit registrace v prosinci! :) Tradiční spouštění v lednu (letos 29.) nám totiž neumožňuje věnovat startovné jako vánoční dárek. Ne, vážně … registrace několik měsíců předem zůstanou. Dávají nám jistotu, že víme, pro kolik lidí akci děláme, plná startovka pomáhá jednání se sponzory nebo dodavateli. Benevolentní storno podmínky a systém pro náhradníky řeší celkem dobře změny, které zákonitě později nastávají. Letos se to týkalo více jak 30 dvojic. A váš lednový zájem potvrzuje, že to tak chcete, takže proč to měnit? Ano, večer chceme kapelu a chceme, aby akce končila pozdě v noci a byla trošku divoká. Styl letošní kapely Kompress byl navíc přesně ten, který chceme i nadále. Lidi zvedne ze židlí, roztancujou se a zazpívaj / zařvou si s nimi. Nemyslím si, že bychom zrušili penalizace u dětských kategorií, přeci je jsme na závodě a ten má mít svoje pravidla. Děti mají menší penalizace a podle nás k životu patří, že každá chyba má svoji cenu. Mimochodem, penalizace by měla vést k tomu, že děcka na trati netrápíte zbytečně dlouho, zrušení penalizací by mělo přesně opačný efekt. Radši přijeďte o půl hodiny dřív a není co řešit, ne? Zřejmě zůstaneme u půllitrů jako medailí. Nákupní cena je zhruba stejná, užitek násobně vyšší. Nevím, zda si toho všichni všimli, ale půllitry a třetinky měly vybroušené naše logo s letošním ročníkem, tedy není to žádná konfekce, ale spíš pohár pro nejlepší! Mapový prostor, respektive rozmístění kontrol chceme i nadále držet tak, aby nebylo možné jednoduše sebrat vše. To nabízí více možností strategií a je to pro závod zajímavější. Opravdu nechceme, aby rozhodoval čas. Změna regionu je vázána na areál. Pokud by nešla Tišina, jsem ochotný uvažovat o lecčems, ale ideálně o něčem, co je buď zase na Plzeňsku nebo naopak blízko mých rodných Sklenařic nebo aspoň ve stejném směru od Prahy. No a počet večerních soutěží, pokud bude zase dobrá kapela, zvyšovat nebudeme. Jednak si taky už chceme odpočinout a nechat se bavit a druhak by to rušilo hudební produkci.

A konečně ten tahák z titulku

To je asi vše a že toho je, že? :) Teda vše … pro ty, co to dočetli až sem mám ještě bonusovku. Představte si, co jsem při přebírání kartiček našel. Jeden z týmů a dle počtu průcvaků lze vytušit, že jde o chrty, se tak bál komisařů, že si na kartičku napsal tahák. Za mě je to podvádění v mezích zákona a jen mě posiluje v názoru, že téma dokážeme do závodu poměrně slušně zapracovat a že výsledek na Kobylkách není lidem vůbec jedno a to je moc dobře! :)

Tahák na Trhák, aneb detailnější zhodnocení

4 komentáře u „Tahák na Trhák, aneb detailnější zhodnocení

 • 17.6.2022 (13.51)
  Trvalý odkaz

  Se vším souhlas, představa, že bude teplá voda pro všechny je naivní, že bude mapa všude přesná také. O umístění kontrol je možné diskutovat donekonečna a nikdy nelze se všem zavděčit. A filmové téma či náhodné kontroly jsou znakem Kobylek. Za mě za letošní ročník 100%. Díky!

  Reagovat
  • 17.6.2022 (13.58)
   Trvalý odkaz

   Díky! Ano, nejde se zavděčit 400 lidem s jednou službou. Až se někdy divím, že ti věční kritici k nám stále jezdí. :)

   Reagovat
 • 17.6.2022 (0.24)
  Trvalý odkaz

  Tesat do kamene! Kéž by si to přečetli všichni (což se nestane)…

  Reagovat
  • 17.6.2022 (13.57)
   Trvalý odkaz

   No, přes 50 lidí si to už přečetlo, takže si myslím, že to pár lidí zasáhne. Ale nezmění, to je mi jasný. Kdo nic takového neorganizoval, nemůže to pochopit.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..